Neoderm Miñsk Mazowiecki, dermatologia estetyczna i ogólna
Zdrowa, zadbana i pełna blasku skóra jest ideą, do której dążymy w gabinecie NeoDerm. Aby osiągnąć ten cel, z pełnym zaangażowaniem stosujemy metody dermatologii, laseroterapii, chirurgii dermatologicznej i medycyny estetycznej.
Neoderm Miñsk Mazowiecki, dermatologia estetyczna i ogólna

Chirurgia

Kriochirurgia

Kriochirurgia ( z greckiego kryos-lód ), jest bezpieczną metodą terapeutyczną , polegającą na pożądanym, miejscowym niszczeniu tkanek za pomocą niskiej temperatury. W gabinecie NeoDerm jako źródła niskiej temperatury używamy ciekłego azotu (-195oC). Kriochirurgia stosowana jest w leczeniu wielu chorób skóry, takich jak: brodawki wirusowe („kurzajki”), naczyniaki, przerosłe blizny czy jako alternatywna metoda w leczeniu niektórych nowotworów skóry. Zabiegi kriochirurgii są skuteczne i bezpieczne (można wykonywać je również u kobiet w ciąży, karmiących piersią czy małych dzieci). Cechują się minimalną bolesnością. Niekiedy wymagają powtórzenia w odstępie kilku tygodni. Bezpośrednio po zabiegu w miejscu terapii może pojawić się bolesność, obrzęk czy nawet pęcherz. Czas gojenia jest zależny od rozległości zmiany poddanej leczeniu, jej umiejscowienia i waha się od kilku dni do około trzech tygodni.

W ofercie gabinetu NeoDerm:

 • leczenie brodawek (“kurzajek”)
 • usuwanie brodawek łojotokowych
 • leczenie powierzchownych nowotworów skóry
 • leczenie blizn przerosłych

Elektrokolagulacja

Elektrokoagulacja to metoda polegająca na zniszczeniu tkanki za pomocą prądu elektrycznego, który powoduje koagulację („przypalenie”) zmienionej chorobowo tkanki. Doskonale poddają się takiemu leczeniu włókniaki, tzw. kępki żółte, brodawki łojotokowe, drobne naczyniaki i pojedyncze poszerzone naczynka na twarzy. Możliwe jest również zastosowanie tej metody do usuwania niektórych znamion z bardzo dobrym efektem kosmetycznym. Zazwyczaj do uzyskania pożądanego efektu wystarcza jeden zabieg, jedynie w przypadku zamykania rozszerzonych naczynek na twarzy zabieg należy powtórzyć. Zabieg jest bezpieczny, lekką bolesność można zniwelować przez odpowiednie znieczulenie miejscowe. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest ciąża i wszczepiony rozrusznik serca.

W ofercie gabinetu NeoDerm:

 • usuwanie włókniaków
 • usuwanie kępek żółtych (złogi cholesterolu na powiekach)
 • usuwanie brodawek łojotokowych
 • usuwanie znamion skórnych
 • usuwanie naczyniaków
 • zamykanie pojedynczych naczyń na twarzy

Chirurgia dermatologiczna

W naszym gabinecie istnieje możliwość chirurgicznego usunięcia zmiany w skórze i w tkance podskórnej. Każda zmiana skórna oceniana jest przez dermatologa i kwalifikowana do ewentualnego usunięcia przy pomocy elektrokoagulacji, kriochirurgii, bądź też klasycznej metody chirurgicznej. Do usunięcia chirurgicznego kwalifikujemy między innymi: tłuszczaki, kaszaki, niektóre znamiona skórne, zmiany barwnikowe, zmiany przednowotworowe oraz nowotwory skóry. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny. Usunięta zmiana poddawana jest badaniu histopatologicznemu.

W ofercie gabinetu NeoDerm:

 • usuwanie znamion skórnych
 • usuwanie znamion barwnikowych
 • usuwanie kaszaków
copyright (c) NEODERM Dermatologia - Mińsk Mazowiecki / informacja o cookies