Neoderm Miñsk Mazowiecki, dermatologia estetyczna i ogólna
Zdrowa, zadbana i pełna blasku skóra jest ideą, do której dążymy w gabinecie NeoDerm. Aby osiągnąć ten cel, z pełnym zaangażowaniem stosujemy metody dermatologii, laseroterapii, chirurgii dermatologicznej i medycyny estetycznej.
Neoderm Miñsk Mazowiecki, dermatologia estetyczna i ogólna

Modelowanie sylwetki

Wybierz rodzaj zabiegu: MEZOTERAPIA | LIPOLIZA

Mezoterapia

W przypadku zmian struktury skóry o charakterze cellulitu bardzo korzystne efekty daje mezoterapia. Polega na zastosowaniu serii bezbolesnych mikronakłuć, dzięki którym substancje aktywne zostają wprowadzone bezpośrednio do wnętrza skóry. Stosuje się ją profilaktycznie, bądź w celu zmniejszenia już istniejących objawów cellulitu, gdyż zabieg w widoczny sposób poprawia strukturę, jędrność i elastyczność tkanki skórnej.
Zabieg polega na wykonaniu niewielkich punktowych iniekcji cienką igłą bezpośrednio do tkanki podskórnej na obszarze dotkniętym cellulitem. Dla dobrego efektu zaleca się cykl około 6 zabiegów w odstępie 2 tygodni. Efektem terapii jest osłabienie objawów cellulitu oraz poprawa napięcia skóry.

Lipoliza

Metoda lipoterapii iniekcyjnej, zwanej najczęściej lipolizą, stanowi dziś doskonałą alternatywę, dla tych wszystkich, którzy z powodu nadmiaru tkanki tłuszczowej odczuwają dyskomfort, a mimo wszystko nie chcą, lub nie mogą zdecydować się na zabieg chirurgiczny, jakim jest odsysanie tłuszczu (liposukcja). Lipoliza pozwala na eliminację małych, nagromadzonych miejscowo ilości tłuszczu. Najczęściej stosuje się ją w celu redukcji tkanki tłuszczowej na brzuchu, pośladkach, udach, biodrach czy wałeczków na plecach lub w okolicy kolan. Ponadto, lipoliza bywa z bardzo dobrym skutkiem stosowana celem usunięcia tak zwanego drugiego podbródka. Na podkreślenie zasługuje jednak fakt, ze zabieg ten nie nadaje się do ogólnej redukcji masy ciała. Stosuje się go miejscowo, w celu uzyskania efektu estetycznego. Dlatego też zaleca się go głównie osobom stosunkowo szczupłym, z niewielkim, występującym miejscowo, nadmiarem tkanki tłuszczowej. Osobom z dużą nadwagą lipoterapia niestety nie pomoże.
Zabieg polega na wstrzykiwaniu bezpośrednio do tkanki tłuszczowej fosfatydylocholiny – substancji trwale rozpuszczającej zbędny tłuszcz. Fosfatydylocholina wstrzykiwana jest w ściśle ustalonej przez lekarza dawce, bezpośrednio do tkanki tłuszczowej, która ma zostać zredukowana. Dokonuje się tego za pomocą specjalnego aplikatora z cieniutkimi igłami.
Efekt redukcji tkanki tłuszczowej można zaobserwować w czasie około trzech tygodni po każdym zabiegu. Na ogół jest to utrata od dwóch do czterech centymetrów w obwodzie, w miejscu, w którym zastosowano preparat. Skóra po zabiegu jest jędrna i gładka, gdyż rozpad komórek gromadzących tłuszcz powoduje miejscową likwidację celullitu.
Lipolizę zawsze przeprowadza się etapami. Zazwyczaj zaleca się serię ok. 4 zabiegów wykonywanych w odstępach miesięcznych. Podyktowane jest to tym, iż w czasie jednego zabiegu nie można podać pacjentowi zbyt dużej ilości preparatu. Osoby, które zdecydowały się na ten rodzaj terapii, najczęściej określają ją jako średniobolesną. Choć przez kilka dni po lipoterapii, w miejscach nią objętych, może wystąpić przejściowe zasinienie, zaczerwienienie, obrzęk, uczucie dyskomfortu i niewielki ból, to już godzinę po zabiegu większość pacjentów wykazuje normalną aktywność fizyczną. Niezwykle rzadkie, aczkolwiek możliwe skutki uboczne lipoterapii iniekcyjnej, to czasowe zaburzenia krążenia, wzrost potliwości, uczucie bycia chorym, krwawienia, biegunka oraz powstanie zgrubień.

copyright (c) NEODERM Dermatologia - Mińsk Mazowiecki / informacja o cookies