Neoderm Miñsk Mazowiecki, dermatologia estetyczna i ogólna
Zdrowa, zadbana i pełna blasku skóra jest ideą, do której dążymy w gabinecie NeoDerm. Aby osiągnąć ten cel, z pełnym zaangażowaniem stosujemy metody dermatologii, laseroterapii, chirurgii dermatologicznej i medycyny estetycznej.
Neoderm Miñsk Mazowiecki, dermatologia estetyczna i ogólna

Blizny

Wybierz rodzaj zabiegu: PEELINGI | MEZOTERAPIA | LASEROTERAPIA

Peelingi

Uszkodzenia skóry po trądziku: blizny zanikowe, nierówności naskórka, przebarwienia, rozszerzone pory, zniekształcenia skóry można znacznie zmniejszyć stosując serię średniogłębokich lub głębokich peelingów tj. zabiegów polegających na kontrolowanym złuszczeniu naskórka odpowiednio dobranymi kwasami. Peelingi mają silne działanie odmładzające, niwelują blizny zanikowe i ułatwiają usuwanie zmian barwnikowych.
Po ocenie stanu skóry przez lekarza istnieje możliwość skorzystania z kuracji kwasami: migdałowym (wykonywany przez cały rok bez ryzyka wystąpienia przebarwień, odpowiedni także dla skóry bardzo wrażliwej), salicylowym, glikolowym, pirogronowym, BIOMEDIC, Yellow peel (efekt agresywnego peelingu przy znikomej uciążliwości dla pacjenta), TCA (kwas trójchlorooctowy). Skóra już po jednym seansie jest jaśniejsza, dobrze napięta, bardziej sprężysta, gładsza i rozświetlona.
Znaczne wygładzenie blizn potrądzikowych możliwe jest przy zastosowaniu dłuższej serii peelingów (6-8 zabiegów co 2 tyg.). Dla uzyskania najlepszych efektów przy mniej nasilonych uszkodzeniach skóry wskazane jest zazwyczaj wykonanie serii około 4 zabiegów co 2 tygodnie (Yellow peel co ok. 3 m-ce, mini Yellow peel co 1 m-c.

Mezoterapia

Zabieg polega na zastosowaniu serii bezbolesnych mikronakłuć, dzięki którym substancje aktywne zostają wprowadzone bezpośrednio do wnętrza skóry. Mezoterapia w widoczny sposób poprawia nawilżenie, elastyczność i jędrność skóry. W przypadku zanikowych blizn może być wartościową metodą uzupełniającą serię peelingów. Jej zaletą jest możliwość częściowego spłycenia głębokich zbliznowaciałych „dołków” w skórze.
Najlepszy efekt osiąga się po zastosowaniu około 6 zabiegów zazwyczaj w odstępach 2-4 tygodni.

Laseroterapia

Proces starzenia charakteryzuje się spadkiem ilości i struktury kolagenu w skórze, co w efekcie powoduje zwiotczenie skóry przejawiające się jako bruzdy, zmarszczki, wiotkość oraz słabsze napięcie. Podobne reakcje przebiegają podczas tworzenia się blizn zanikowych (pooperacyjnych, rozstępów). W zależności od rodzaju blizny i umiejscowienia można stosować leczenie, które spowoduje, iż blizna będzie mniej widoczna, mniejsza, bardziej kosmetyczna, elastyczna, w idealnym przypadku praktycznie niewidoczna.
Najnowszymi urządzeniami pozwalającymi niwelować te i wiele innych zmian są lasery frakcyjne . Technika zabiegów tymi laserami została uznana za „złoty standard” w zabiegach resurfacingu skóry, pozwala ona na wykonanie zabiegów laserowych również w obrębie dotychczas niedostępnych okolic ciała, np. powiek górnych i dolnych.
Leczenie za ich pomocą polega na wytwarzaniu mikroskopijnych uszkodzeń sięgających skóry właściwej otoczonych skórą nienagrzewaną co pozwala na szybki proces gojenia i wytwarzanie kolagenu i zapewnia skórze młodszy wygląd. Laser frakcyjny ma zastosowanie w korekcji blizn, usuwaniu zmarszczek oraz bruzd, redukcji poszerzonych porów oraz zwiększeniu napięcia skóry – efekt liftingu- wszędzie, gdzie jest to konieczne: twarz, szyja, dekolt, brzuch, ramiona itp.

Wskazania do zabiegów laserem frakcyjnym CO2 obejmują:

  • Blizny po trądziku,
  • Blizny po zabiegach chirurgicznych i pourazowe
  • Rozstępy
  • Zmarszczki i zwiotczenie skóry, odmładzanie skóry
  • Zmarszczki wokół oczu, „worki” pod oczami
  • Rozszerzone pory, zaskórniki
  • Zmiany pigmentowe, przebarwienia, ostudy, plamy starcze
  • Niejednolity odcień skóry
  • Uszkodzenia słoneczne
  • Szorstka skóra

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym kremem z lignokainą (EMLA), który nakładamy na 45-60min przed zabiegiem. Zabieg jest prawie niebolesny.
Bezpośrednio po nim, przez dwie trzy godziny, pacjent odczuwa dyskomfort podobny do reakcji po intensywnym opalaniu. Przez okres około 7 dni występuje przemijający rumień i obrzęk. Może pojawić się również niewielkie czasowe przyciemnienie skóry, które ustępuje w ciągu kilku dni oraz powierzchowne złuszczanie naskórka, które jest efektem procesu odnowy.
Mężczyźni przed zabiegiem powinni się ogolić 24 godz. wcześniej, aby skóra tuż przed zabiegiem nie była podrażniona goleniem.
W dniu po zabiegu stosuje tylko zimne okłady i kremy kojące zalecone przez lekarza.
Od następnego dnia – mycie wodą i żelem myjącym do skóry wrażliwej oraz częste smarowanie kremem kojącym. Ponadto przed i po zabiegach stosujemy kremy z filtrem w ciągu dnia.

Typowa procedura w zależności od wskazań i efektów składa się z 2-5 zabiegów w odstępach 4-6 tygodniowych. W zależności od rozległości i umiejscowienia problemu wizyty są ustalane indywidualnie przez lekarza.

copyright (c) NEODERM Dermatologia - Mińsk Mazowiecki / informacja o cookies