Neoderm Miñsk Mazowiecki, dermatologia estetyczna i ogólna
Zdrowa, zadbana i pełna blasku skóra jest ideą, do której dążymy w gabinecie NeoDerm. Aby osiągnąć ten cel, z pełnym zaangażowaniem stosujemy metody dermatologii, laseroterapii, chirurgii dermatologicznej i medycyny estetycznej.
Neoderm Miñsk Mazowiecki, dermatologia estetyczna i ogólna

Naczynka

Wybierz rodzaj zabiegu: LASEROTERAPIA | ELEKTROKOLAGULACJA

Laseroterapia

Rozszerzone naczynka to problem wielu kobiet oraz mężczyzn niezależnie od wieku. Na ich powstawanie mają wpływ czynniki zewnętrzne oraz wrodzone tendencje. Trwałe zmiany na skórze twarzy są często pierwszym objawem trądziku różowatego, dlatego ważne jest szybkie rozpoczęcie kuracji. W pierwszej fazie pojawia się delikatny rumień, który z czasem utrwala się na stałe i wyraźnie zaznacza na skórze. Rozszerzone naczynia stają się osłabione i bardziej narażone na pękanie co prowadzi do powstania niekorzystnego efektu estetycznego.
Do ich zamykania stosuje się zabiegi laserowe. Energia świetlna emitowana z lasera jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi, tj. hemoglobinę. Następnie zamienia się w ciepło, a krew osiąga ta wysoką temperaturę, że koaguluje, “ścina się” i niszczy od wewnątrz ściany naczynia krwionośnego. Po pewnym czasie jest ono usuwane z organizmu. Podczas zabiegów niezmiernie ważne jest takie dobranie parametrów energii świetlnej, aby rozszerzone naczynia krwionośne zostały usunięte bez uszkodzenia skóry zdrowej oddzielającej naczynie od źródła światła oraz tkanek otaczających.

Aby zamknąć wszystkie popękane naczynia krwionośne z reguły potrzeba od 1 do 5 zabiegów wykonywanych w ciągu kilku miesięcy. Zależy to od: ilości, średnicy i koloru naczyń oraz głębokości ich położenia. W tym czasie niezbędne są wizyty kontrolne w odstępie 3-6 tygodni, mające na celu ocenę efektywności, wskazań do następnych zabiegów oraz ewentualnych objawów ubocznych.

Elektrokolagulacja

W przypadku niewielkiej liczby wyraźnych naczynek możliwe jest ich usunięcie również przy użyciu elektrokoagulacji, w której do zamknięcia poszczególnych naczyń wykorzystujemy energię elektryczną.

copyright (c) NEODERM Dermatologia - Mińsk Mazowiecki / informacja o cookies