Neoderm Miñsk Mazowiecki, dermatologia estetyczna i ogólna
Zdrowa, zadbana i pełna blasku skóra jest ideą, do której dążymy w gabinecie NeoDerm. Aby osiągnąć ten cel, z pełnym zaangażowaniem stosujemy metody dermatologii, laseroterapii, chirurgii dermatologicznej i medycyny estetycznej.
Neoderm Miñsk Mazowiecki, dermatologia estetyczna i ogólna

Zabiegi – oczy

Wybierz rodzaj zabiegu: BOTOX | MEZOTERAPIA | WYPEŁNIACZE | PEELINGI

Botox

Botox jest preparatem toksyny botulinowej, którego niewielkie ilości wstrzyknięte w ściśle określone miejsca likwidują zmarszczki mimiczne wywoływane przez nadmierne kurczenie się mięśni twarzy. Jest to bezpieczny i skuteczny zabieg o szerokim zastosowaniu przeciwzmarszczkowym stosowany z sukcesem zarówno u kobiet jak i u mężczyzn.
Za pomocą Botox’u łatwo i skutecznie można usunąć kurze łapki i inne drobne zmarszczki pojawiające się przy uśmiechu lub mrużeniu oczu. Efektem tego jest młodzieńczy i świeży wygląd twarzy na około 6 m-cy. W tym czasie skóra odpoczywa, zmarszczki wygładzają się, a mięsień „oducza” się skurczu – dając naturalny i wypoczęty wygląd. Przy kolejnych kuracjach czas działania, a co za tym idzie odstępy między kolejnymi zabiegami, wydłużają się. Po ustaniu działania preparatu zmarszczki na ogół nie są tak głębokie jak przed kuracją, jednak z biegiem czasu, jeśli nie będziesz kontynuować kuracji, skóra będzie się starzeć zgodnie z jej biologicznym wiekiem.
Zabieg ostrzykiwania Botox’em zalecany jest w chwili powstania zauważalnych zmarszczek – tylko wtedy skutecznie można wygładzić skórę i powstrzymać ich dalsze pogłębianie się. Na wyraźniejsze bruzdy mogą być konieczne większe dawki Botox’u oraz często niezbędny już wypełniacz.
Toksynę botulinową można zastosować również do wygładzenia zmarszczek na czole i między brwiami oraz do zmiany wysokości oraz kształtu brwi, podnieść opadnięty koniuszek nosa, unieść kąciki ust, złagodzić efekt „harmonijki” górnej wargi lub skutecznie pozbyć się tzw. „uśmiechu z odsłoniętymi dziąsłami”.
Botox jest również wykorzystywany w leczeniu nadmiernej potliwości – jest on bezpośrednio wstrzykiwany w obszar pach lub w inne wybrane miejsce. Powstrzymuje działanie nerwów, które połączone są z gruczołami potowymi. W efekcie wydzielanie potu zostaje zahamowane na 6-8 miesięcy.

Mezoterapia

Mezoterapia igłowa jest niechirurgiczną metodą pozwalającą przywrócić skórze piękny, zdrowy wygląd. To jeden z najpopularniejszych i najskuteczniejszych zabiegów regeneracyjnych.
Zabieg polega na zastosowaniu serii bezbolesnych mikronakłuć, dzięki którym substancje aktywne zostają wprowadzone bezpośrednio do wnętrza skóry. Stosuje się ją na twarz, szyję i dekolt profilaktycznie, bądź w celu zmniejszenia już istniejących objawów starzenia.  Mezoterapia w widoczny sposób poprawia nawilżenie, elastyczność i jędrność skóry.
Najważniejszą substancją wprowadzaną do skóry podczas mezoterapii jest kwas hialuronowy – jedno z głównych, naturalnych źródeł nawilżenia. Jego ilość w skórze z upływem czasu zmniejsza się. Aby temu przeciwdziałać stosujemy aktywne nawilżenie skóry twarzy, szyi i dekoltu kwasem hialuronowym, często z dodatkiem odżywczych witamin i mikroelementów.
Zabieg ten jest polecany szczególnie osobom ze skórą mocno przesuszoną i zmęczoną. Świetnie regeneruje skórę osób palących lub narażoną na silne działanie słońca.
Najlepszy efekt osiąga się po zastosowaniu około 4 zabiegów zazwyczaj w odstępach 2-4 tygodni.

Wypełniacze

Z wiekiem zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej oraz jej przemieszczenie ku dołowi sprawia, że twarz traci swoje pierwotne rysy, przez co wygląda zdecydowanie starzej.
Zabiegi z użyciem wypełniaczy polegają na wstrzyknięciu w miejsca wymagające wypełnienia żelu kwasu hialuronowego . Dzięki temu prostemu zabiegowi skóra zostanie wypełniona „od wewnątrz”. Zmarszczki lub niedoskonałości skóry zostaną wygładzone.
W okolicy oczu wspaniałe efekty uzyskuje się korygując zagłębienia w miejscu cieni pod oczami oraz tzw. „doliny łez” na policzkach. Łatwo można też wygładzić i nawilżyć skórę w okolicy „kurzych łapek”.
Inne często wybierane zabiegi to wypełnienie bruzd nosowo – wargowych czy zmarszczek poniżej kątów ust oraz zabiegi wolumetryczne, dzięki którym można poprawić utraconą objętość twarzy np. policzków oraz osiągnąć efekt delikatnego liftingu. Dodatkowym efektem procedury jest poprawa napięcia i nadanie gładkości skórze. Możliwe jest również przywrócenie zaburzonego owalu, a nawet dyskretna zmiana proporcji twarzy np. poprzez piękne modelowanie kości policzkowych nadające twarzy tzw. „słowiański” wygląd.
Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w organizmie ludzkim. Z wiekiem następuje jednak jego utrata. Nowoczesne preparaty wypełniające w prosty i bezpieczny sposób nadają twarzy młodszy wygląd. Są to substancje, których działanie jest długotrwałe – jednak efekt nie utrzymuje się na zawsze. W zależności od użytego preparatu osiągnięty efekt utrzymuje się 9-14 miesięcy.

 

Peelingi (zabiegi złuszczania skóry)

Peeling powierzchniowy jest zabiegiem służącym poprawie napięcia skóry twarzy. Przeprowadza się go w celu redukcji drobnych zmarszczek, przywrócenia skórze gładkości, elastyczności i jędrności. Zadaniem peelingu jest również rozjaśnienie przebarwień. Peeling powierzchniowy jest doskonałym uzupełnieniem mezoterapii lub zabiegu wypełniającego.
Peelingi głębokie mają silne działanie odmładzające, niwelują blizny zanikowe i ułatwiają usuwanie zmian barwnikowych.
W okolicy oczu peelingi znajdują zastosowanie do poprawy jakości skóry w okolicy kurzych łapek i skóry poza granicą oczodołu. Najlepsze efekty przeciwzmarszczkowe w tej okolicy daje zastosowanie Yellow peel.
Kontrolowane złuszczenie naskórka bywa także niezwykle pomocną metodą w walce z trądzikiem i jego skutkami: przebarwieniami i bliznami potrądzikowymi.
Po ocenie stanu skóry przez lekarza istnieje możliwość skorzystania z kuracji kwasami: migdałowym (wykonywany przez cały rok bez ryzyka wystąpienia przebarwień, odpowiedni także dla skóry bardzo wrażliwej), salicylowym, glikolowym, pirogronowym, BIOMEDIC, Yellow peel (efekt agresywnego peelingu przy znikomej uciążliwości dla pacjenta), TCA (kwas trójchlorooctowy). Skóra już po jednym seansie jest jaśniejsza, dobrze napięta, bardziej sprężysta, gładsza i rozświetlona.
Dla uzyskania najlepszych efektów wskazane jest zazwyczaj wykonanie serii około 4 zabiegów co 2 tygodnie (Yellow peel co ok. 3 m-ce, mini Yellow peel co 1 m-c.). Przy zastosowaniu dłuższej serii peelingów (6-8 zabiegów) możliwe jest również znaczne wygładzenie blizn potrądzikowych.

 

copyright (c) NEODERM Dermatologia - Mińsk Mazowiecki / informacja o cookies