Neoderm Miñsk Mazowiecki, dermatologia estetyczna i ogólna
Zdrowa, zadbana i pełna blasku skóra jest ideą, do której dążymy w gabinecie NeoDerm. Aby osiągnąć ten cel, z pełnym zaangażowaniem stosujemy metody dermatologii, laseroterapii, chirurgii dermatologicznej i medycyny estetycznej.
Neoderm Miñsk Mazowiecki, dermatologia estetyczna i ogólna

Zabiegi – usta

Wybierz rodzaj zabiegu: WYPEŁNIACZE | MEZOTERAPIA | BOTOX

Wypełniacze

Powiększanie ust to zabieg zalecany osobom, które dostrzegają problem zbyt małych ust, chciałyby zmienić ich kształt bądź nadać im sprężystości. Po zabiegu możesz oczekiwać, że Twoje usta będą miały skorygowany kształt, będą bardziej uwydatnione. Najbardziej widocznym rezultatem zabiegu jest powiększenie ust, wyraźne kontury i brak zmarszczek wokół ust. Jednocześnie uzyskuje się poprawę nawilżenia warg i efekt liftingu tego obszaru.
Najbardziej popularne są zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego. Jest to zabieg krótki, dobrze znoszony przez pacjentów, najczęściej wykonywany po zastosowaniu miejscowych preparatów znieczulających lub w znieczuleniu przewodowym. Po zabiegu może wystąpić obrzęk i tkliwość w miejscu wstrzyknięcia, które mijają średnio po 2-3 dniach. W przypadku wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego efekt zabiegu jest odwracalny i utrzymuje się przez około 9-12 miesięcy. Po tym okresie zalecane jest powtórzenie zabiegu w celu utrzymania odpowiedniego efektu.

Mezoterapia

Mezoterapia igłowa jest niechirurgiczną metodą pozwalającą przywrócić skórze piękny, zdrowy wygląd. To jeden z najpopularniejszych i najskuteczniejszych zabiegów regeneracyjnych.
Zabieg polega na zastosowaniu serii bezbolesnych mikronakłuć, dzięki którym substancje aktywne zostają wprowadzone bezpośrednio do wnętrza skóry. Stosuje się ją na twarz, szyję i dekolt profilaktycznie, bądź w celu zmniejszenia już istniejących objawów starzenia. Mezoterapia w widoczny sposób poprawia nawilżenie, elastyczność i jędrność skóry.
Najważniejszą substancją wprowadzaną do skóry podczas mezoterapii jest kwas hialuronowy – jedno z głównych, naturalnych źródeł nawilżenia. Jego ilość w skórze z upływem czasu zmniejsza się. Aby temu przeciwdziałać stosujemy aktywne nawilżenie skóry twarzy, szyi i dekoltu kwasem hialuronowym, często z dodatkiem odżywczych witamin i mikroelementów.
Zabieg ten jest polecany szczególnie osobom ze skórą mocno przesuszoną i zmęczoną. Świetnie regeneruje skórę osób palących lub narażoną na silne działanie słońca.
W okolicy ust szczególne zastosowanie ma ostrzykiwanie okolicy zmarszczek palacza, zmarszczek uśmiechu i drobnych zmarszczek na dolnych partiach policzków. W tych miejscach najbardziej spektakularne efekty przynosi zastosowanie płynnych wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego podawanych techniką mezoterapii.
Najlepszy efekt osiąga się po zastosowaniu około 4 zabiegów zazwyczaj w odstępach 2-4 tygodni.

Botox

Botox jest preparatem toksyny botulinowej, którego niewielkie ilości wstrzyknięte w ściśle określone miejsca likwidują zmarszczki mimiczne wywoływane przez nadmierne kurczenie się mięśni twarzy. Jest to bezpieczny i skuteczny zabieg o szerokim zastosowaniu przeciwzmarszczkowym stosowany z sukcesem zarówno u kobiet jak i u mężczyzn.
W okolicy ust Botox znajduje czasem zastosowanie do korekcji opadających kącików ust.
Za pomocą Botox’u łatwo i skutecznie można również usunąć kurze łapki, pionowe zmarszczki pomiędzy brwiami oraz zmarszczki na czole. Efektem tego jest młodzieńczy i świeży wygląd twarzy na około 6 m-cy. W tym czasie skóra odpoczywa, zmarszczki wygładzają się, a mięsień „oducza” się skurczu – dając naturalny i wypoczęty wygląd. Przy kolejnych kuracjach czas działania, a co za tym idzie odstępy między kolejnymi zabiegami, wydłużają się. Po ustaniu działania preparatu zmarszczki na ogół nie są tak głębokie jak przed kuracją, jednak z biegiem czasu, jeśli nie będziesz kontynuować kuracji, skóra będzie się starzeć zgodnie z jej biologicznym wiekiem.
Zabieg ostrzykiwania Botox’em zalecany jest w chwili powstania zauważalnych zmarszczek – tylko wtedy skutecznie można wygładzić skórę i powstrzymać ich dalsze pogłębianie się. Na wyraźniejsze bruzdy mogą być konieczne większe dawki Botox’u oraz często niezbędny już wypełniacz.
Toksynę botulinową można zastosować również do zmiany wysokości oraz kształtu brwi, podnieść opadnięty koniuszek nosa, unieść kąciki ust, złagodzić efekt „harmonijki” górnej wargi lub skutecznie pozbyć się tzw. „uśmiechu z odsłoniętymi dziąsłami”.
Botox jest również wykorzystywany w leczeniu nadmiernej potliwości – jest on bezpośrednio wstrzykiwany w obszar pach lub w inne wybrane miejsce. Powstrzymuje działanie nerwów, które połączone są z gruczołami potowymi. W efekcie wydzielanie potu zostaje zahamowane na 6-8 miesięcy

copyright (c) NEODERM Dermatologia - Mińsk Mazowiecki / informacja o cookies