Neoderm Miñsk Mazowiecki, dermatologia estetyczna i ogólna
Zdrowa, zadbana i pełna blasku skóra jest ideą, do której dążymy w gabinecie NeoDerm. Aby osiągnąć ten cel, z pełnym zaangażowaniem stosujemy metody dermatologii, laseroterapii, chirurgii dermatologicznej i medycyny estetycznej.
Neoderm Miñsk Mazowiecki, dermatologia estetyczna i ogólna

Zmarszczki

Wybierz rodzaj zabiegu: BOTOX | WYPEŁNIACZE | LASEROTERAPIA


Botox

Botox jest preparatem toksyny botulinowej, którego niewielkie ilości wstrzyknięte w ściśle określone miejsca likwidują zmarszczki mimiczne wywoływane przez nadmierne kurczenie się mięśni twarzy. Jest to bezpieczny i skuteczny zabieg o szerokim zastosowaniu przeciwzmarszczkowym stosowany z sukcesem zarówno u kobiet jak i u mężczyzn.
Za pomocą Botox’u łatwo i skutecznie można usunąć kurze łapki, pionowe zmarszczki pomiędzy brwiami oraz zmarszczki na czole. Efektem tego jest młodzieńczy i świeży wygląd twarzy na około 6 m-cy. W tym czasie skóra odpoczywa, zmarszczki wygładzają się, a mięsień „oducza” się skurczu – dając naturalny i wypoczęty wygląd. Przy kolejnych kuracjach czas działania, a co za tym idzie odstępy między kolejnymi zabiegami, wydłużają się. Po ustaniu działania preparatu zmarszczki na ogół nie są tak głębokie jak przed kuracją, jednak z biegiem czasu, jeśli nie będziesz kontynuować kuracji, skóra będzie się starzeć zgodnie z jej biologicznym wiekiem.
Zabieg ostrzykiwania Botox’em zalecany jest w chwili powstania zauważalnych zmarszczek – tylko wtedy skutecznie można wygładzić skórę i powstrzymać ich dalsze pogłębianie się. Na wyraźniejsze bruzdy mogą być konieczne większe dawki Botox’u oraz często niezbędny już wypełniacz.

Toksynę botulinową można zastosować również do zmiany wysokości oraz kształtu brwi, podnieść opadnięty koniuszek nosa, unieść kąciki ust, złagodzić efekt „harmonijki” górnej wargi lub skutecznie pozbyć się tzw. „uśmiechu z odsłoniętymi dziąsłami”.
Botox jest również wykorzystywany w leczeniu nadmiernej potliwości – jest on bezpośrednio wstrzykiwany w obszar pach lub w inne wybrane miejsce. Powstrzymuje działanie nerwów, które połączone są z gruczołami potowymi. W efekcie wydzielanie potu zostaje zahamowane na 6-8 miesięcy


Wypełnianie

Z wiekiem zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej oraz jej przemieszczenie ku dołowi sprawia, że twarz traci swoje pierwotne rysy i owal, przez co wygląda zdecydowanie starzej.

Zabiegi z użyciem wypełniaczy polegają na wstrzyknięciu w miejsca wymagające wypełnienia żelu kwasu hialuronowego . Dzięki temu prostemu zabiegowi skóra zostanie wypełniona „od wewnątrz”. Zmarszczki lub niedoskonałości skóry zostaną wygładzone. Najczęściej wybierane zabiegi to wypełnienie bruzd nosowo – wargowych, zmarszczek poniżej kątów ust, tzw. „doliny łez” na policzkach czy cieni pod oczami.
Dzięki zabiegom wolumetrycznym można poprawić utraconą objętość twarzy np. policzków oraz osiągnąć efekt delikatnego liftingu. Dodatkowym efektem procedury jest poprawa napięcia i nadanie gładkości skórze. Możliwe jest również przywrócenie zaburzonego owalu, a nawet dyskretna zmiana proporcji twarzy np. poprzez piękne modelowanie kości policzkowych nadające twarzy tzw. „słowiański” wygląd.
Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w organizmie ludzkim. Z wiekiem następuje jednak jego utrata. Nowoczesne preparaty wypełniające w prosty i bezpieczny sposób nadają twarzy młodszy wygląd. Są to substancje, których działanie jest długotrwałe – jednak efekt nie utrzymuje się na zawsze. W zależności od użytego preparatu osiągnięty efekt utrzymuje się 9-14 miesięcy.

 


Laseroterapia

Proces starzenia charakteryzuje się spadkiem ilości i struktury kolagenu w skórze, co w efekcie powoduje zwiotczenie skóry przejawiające się jako bruzdy, zmarszczki, wiotkość oraz słabsze napięcie. Podobne reakcje przebiegają podczas tworzenia się blizn zanikowych (pooperacyjnych, rozstępów). W zależności od rodzaju blizny i umiejscowienia można stosować leczenie, które spowoduje, iż blizna będzie mniej widoczna, mniejsza, bardziej kosmetyczna, elastyczna, w idealnym przypadku praktycznie niewidoczna.
Najnowszymi urządzeniami pozwalającymi niwelować te i wiele innych zmian są lasery frakcyjne . Technika zabiegów tymi laserami została uznana za „złoty standard” w zabiegach resurfacingu skóry, pozwala ona na wykonanie zabiegów laserowych również w obrębie dotychczas niedostępnych okolic ciała, np. powiek górnych i dolnych.
Leczenie za ich pomocą polega na wytwarzaniu mikroskopijnych uszkodzeń sięgających skóry właściwej otoczonych skórą nienagrzewaną co pozwala na szybki proces gojenia i wytwarzanie kolagenu i zapewnia skórze młodszy wygląd. Laser frakcyjny ma zastosowanie w, usuwaniu zmarszczek oraz bruzd, korekcji blizn, redukcji poszerzonych porów oraz zwiększeniu napięcia skóry (efekt liftingu)- wszędzie, gdzie jest to konieczne: twarz, szyja, dekolt, brzuch, ramiona itp.

Wskazania do zabiegów laserem frakcyjnym CO2 obejmują:

  • Zmarszczki i zwiotczenie skóry, odmładzanie skóry
  • Zmarszczki wokół oczu, „worki” pod oczami
  • Rozszerzone pory, zaskórniki
  • Zmiany pigmentowe, przebarwienia, ostudy, plamy starcze
  • Niejednolity odcień skóry
  • Uszkodzenia słoneczne
  • Szorstka skóra
  • Blizny po trądziku,
  • Blizny po zabiegach chirurgicznych i pourazowe
  • Rozstępy

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym kremem z lignokainą (EMLA), który nakładamy na 45-60min przed zabiegiem. Zabieg jest prawie niebolesny.
Bezpośrednio po nim, przez dwie trzy godziny, pacjent odczuwa dyskomfort podobny do reakcji po intensywnym opalaniu. Przez okres około 7 dni występuje przemijający rumień i obrzęk. Może pojawić się również niewielkie czasowe przyciemnienie skóry, które ustępuje w ciągu kilku dni oraz powierzchowne złuszczanie naskórka, które jest efektem procesu odnowy.
Mężczyźni przed zabiegiem powinni się ogolić 24 godz. wcześniej, aby skóra tuż przed zabiegiem nie była podrażniona goleniem.
W dniu po zabiegu stosuje tylko zimne okłady i kremy kojące zalecone przez lekarza.
Od następnego dnia – mycie wodą i żelem myjącym do skóry wrażliwej oraz częste smarowanie kremem kojącym. Ponadto przed i po zabiegach stosujemy kremy z filtrem w ciągu dnia.

Typowa procedura w zależności od wskazań i efektów składa się z 2-5 zabiegów w odstępach 4-6 tygodniowych. W zależności od rozległości i umiejscowienia problemu wizyty są ustalane indywidualnie przez lekarza.

copyright (c) NEODERM Dermatologia - Mińsk Mazowiecki / informacja o cookies