Depilacja laserowa

Zabiegi depilacji laserowej pozwalają pozbyć się owłosienia w sposób trwały. Do zabiegów w gabinecie używa się trzech różnych rodzajów urządzeń: lasera diodowego – Light Sheer, Nd:Yag oraz IPL.

W przypadku włosów bardzo jasnych i cienkich terapię laserową łączy się z terapią enzymatyczną, bądź wybiera się wyłącznie terapię enzymatyczną. Należy wiedzieć, że każda z metod wymaga cyklu zabiegów. Ilość zabiegów (zwykle 3-5) jest różna przy każdej z metod, może być również różna w indywidualnych przypadkach.

W przypadku depilacji laserowej światło oddziałuje na melaninę zawartą we włosach wytwarzając ciepło. Przez włos jak przez rurkę ciepło dociera do cebulki włosowej skutecznie ją niszcząc. Warunkiem zniszczenia cebulki włosowej jest zatem wyrastający z niej włos. Do tego rodzaju depilacji nie wyrywamy włosów co najmniej przez miesiąc i golimy je na dzień przed zabiegiem. Zabieg nie wyłącza pacjenta z normalnej aktywności, nie jest również bardzo bolesny. Okolice szczególnie wrażliwe przed zabiegiem znieczula się kremem Emla. Przed każdym rodzajem zabiegu odbywa się kompleksowa konsultacja. Podczas konsultacji wybiera się metodę terapii, przedstawia planowany trerminarz zabiegów oraz warunki niezbędne do bezpiecznej i skutecznej terapii.

Dodaj komentarz