Czego szukasz?
  • Dermatologia i medycyna estetyczna
  • Siedlce: +48 507 144 206
  • Mińsk Mazowiecki: +48 25 758 26 54, kom. +48 517 546 562

Konsultacja podologiczna

Podolog Siedlce i podolog Mińsk Mazowiecki pomoże zadbać o Twoje stopy. Podczas konsultacji podolog ocenia stan skóry stóp i paznokci oraz, w przypadku takiej potrzeby, rekomenduje odpowiednią formę terapii.

Zazwyczaj po rozpoznaniu problemu można przejść do jego rozwiązania już na pierwszej wizycie. Jeśli podczas konsultacji zdecydujesz się na zabieg (wedle potrzeby i zaleceń podologa), konsultacja będzie darmowa.

Pedicure leczniczy - podolog Mińsk Mazowiecki & Siedlce

Pedicure leczniczy to zabieg dla osób z tendencją do odcisków, modzeli czy paznokci wrastających. Systematycznie przeprowadzany pozwala utrzymać stopy i paznokcie w dobrym stanie i oszczędzić czas poświęcany pielęgnacji stóp na co dzień. Leczniczy pedicure to skuteczny rodzaj profilaktyki chorób stóp.

Usuwanie odcisków i nadmiernych zrogowaceń

Kiedy domowe sposoby nie pomagają a odciski lub spękania skóry stają się bolesne wtedy należy udać się do podologa. Nie należy samemu wycinać powstałych zrogowaceń, ponieważ można uszkodzić skórę i spowodować przyspieszone narastanie zrogowaceń. Nie można ich też bagatelizować. Z biegiem czasu zrogowacenia i modzele mogą doprowadzić do powstania różnych, często nawet patologicznych zmian. Nie zapominajmy, że im szybciej zgłosimy się do podologa, tym szybciej pozbędziemy się danego problemu.

Usuwanie brodawek (kurzajek)

Brodawki (kurzajki) na stopach wywoływane są przez wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV). Rozwijają się najczęściej na podeszwowej części stóp. Są to pojedyncze zrogowaciałe i głęboko osadzone brodawkujace zmiany, czasem w grupkach tworząc tzw. mozaikę. Bywają bolesne.

W klinice Neoderm usuwamy brodawki różnymi metodami. Najszybsze efekty uzyskujemy przy  zamrożeniu ciekłym azotem lub usunięciu laserowym – te zabiegi wykonywane są przez dermatologa. Jeżeli brodawki są liczne lub bardzo trudne do usunięcia stosujemy terapię skojarzoną. Terapia podologiczna polega na wykonaniu kilku zabiegów złuszczających połączonych z aplikacja kwasu monochlorooctowego, aż do osiągniecia ustąpienia lub zmniejszenia brodawek. Pojedyncze, najbardziej oporne zmiany skórne może potem usunąć lekarz bardziej agresywnymi metodami. Usuwanie brodawek bywa czasochłonne i może wymagać kilku wizyt w klinice. Czas trwania terapii uzależniony jest od wieku brodawki, miejsca występowania oraz stanu odporności i wieku pacjenta.

Klamry na wrastające paznokcie

Problem wrastających paznokci dotyczy osób w każdym wieku. Najczęstszą przyczyną tej dolegliwości jest nieprawidłowa dbałość o paznokcie, w tym zbyt krótkie obcinanie czy pozostawianie postrzępionych i ostrych krawędzi. Bolesny stan zapalny, który powstaje w wyniku wrastania paznokci jest bardzo uciążliwy. Klamry na wrastające paznokcie to bezbolesna, małoinwazyjna, szybka i skuteczna metoda nadania prawidłowego kształtu paznokciom i pozbycia się dolegliwości. Czy i kiedy zdecydować się na klamrę? Zapraszamy do kontaktu! Nasza podolog odpowie na wszystkie wasze pytania! 

Grzybica paznokci i stóp

Grzybica paznokci jest powszechnie występującym problemem zdrowotnym i estetycznym. Jej leczenie jest dość trudne, ponieważ grzyby znajdują się przede wszystkim we wnętrzu płytki paznokcia i pod nią. W leczeniu ważne jest zarówno usunięcie chorej części paznokcia, jak i spowodowanie odrostu zdrowej płytki.

Tak jak w każdej chorobie podstawą jest jej właściwe rozpoznanie.  W klinice NeoDerm wykonujemy dwuetapowe badania mikologiczne polegające na bezpośredniej diagnostyce mikroskopowej oraz 3 tygodniowej hodowli. Po postawieniu pewnego rozpoznania leczenie prowadzi dermatolog (leki zewnętrzne, doustne) we współpracy z podologiem (oczyszczanie chorej płytki, rekonstrukcja paznokcia).

Rekonstrukcja paznokci

Rekonstrukcja paznokcia to zabieg polegający na odbudowie zniszczonego paznokcia z wykorzystaniem masy żelowej lub akrylowej.

Rekonstruować paznokieć możemy w wielu przypadkach: po usunięciu części paznokcia zniszczonej przez grzybicę, podczas prowadzenia terapii wrastających paznokci lub po doznanym urazie mechanicznym. Wykonanie zabiegu rekonstrukcji umożliwia cieszenie się pięknymi paznokciami praktycznie od razu, na długo przed zakończeniem leczenia, które niekiedy musi trwać kilka mieięcy.

Dla większości pacjentów zabieg rekonstrukcji odgrywa przede wszystkim rolę estetyczną, ale nie wolno zapominać, że chroniąc macierz paznokcia wspomaga także leczenie. Zabieg przeprowadzony jest w sposób nieinwazyjny i bezbolesny. Mimo tego, że wiąże się z usunięciem zniszczonej części płytki, nie jest on w żaden sposób dyskomfortem dla pacjenta.

Pielęgnacja stopy cukrzycowej

Wysokie stężenie glukozy powoduje zmiany w naczyniach krwionośnych stóp i prowadzi do niedożywienia i osłabienia skóry. Tym samym, chorzy na cukrzycę często obserwują u siebie: nadmierną suchość skóry, łuszczenie i podatność na drobne urazy. Wraz z podatnością na zranienia idzie również trudność w gojeniu powstałych ran i zaburzenia czucia skórnego. Tym samym stopa jest bardziej podatna na infekcje – bakteryjne i grzybicze.

W związku z często pojawiającymi się powikłaniami związanymi z pielęgnacją skóry w cukrzycy warto pamiętać o skrupulatnym i dokładnym zwracaniu uwagi na stopy i dłonie. Do najczęstszych powikłań należy bardzo groźny zespół stopy cukrzycowej. To powikłanie cukrzycowe związane jest z niedostatecznym ukrwieniem stóp i prowadzi do deformacji stopy, a nawet amputacji. Aby do tego nie dopuścić bardzo ważne jest leczenie i profilaktyka, w tym regularne wizyty u podologa.