Czego szukasz?
  • Dermatologia i medycyna estetyczna
  • Siedlce: +48 507 144 206
  • Mińsk Mazowiecki: +48 25 758 26 54, kom. +48 517 546 562

Kriolipoliza

Kriolipoliza to wynalazek amerykańskich lekarzy, którzy dzięki wieloletnim badaniom dowiedli, że podskórne tkanki tłuszczowe są bardziej podatne na działanie zimna niż inne tkanki.

Metoda polega na chłodzeniu tkanek tłuszczowych w celu spowodowania ich rozpadu (tak zwanej lipolizy). Na skutek mrożenia tkanki tłuszczowej lipidy z komórek tłuszczowych krystalizują, są uwalniane i transportowane przez układ limfatyczny. Lipidy w komórkach tłuszczowych krystalizują w wyższej temperaturze niż inne komórki zawierające wodę. Dzięki temu Kriolipoliza niszczy tylko komórki tłuszczowe, a oszczędza inne tkanki, takie jak skóra, mięśnie i nerwy. Wynikiem wykonanego zabiegu jest redukcja tkanki tłuszczowej.

Metoda ta została uznana za jedną z najbardziej skutecznych nieinwazyjnych metod walki z różnymi typami otyłości.

Wykorzystująca tą metodę innowacyjna technologia CoolTech firmy COCCON Medical należy do najskuteczniejszych. Jest przy tym nieinwazyjna i bezbolesna, a więc idealna dla pacjenta, który nie odczuwa dyskomfortu, a efekty zauważa już po pierwszym zabiegu. Przy zachowaniu zdrowego stylu życia utrata masy ciała jest trwała, podobnie jak w przypadku tradycyjnej liposukcji.

Przebieg zabiegu kriolipoliza

Specjalny aplikator zostaje przyłożony do obszaru, z którego chcemy pozbyć się tkanki tłuszczowej lub doprowadzić do jego wysmuklenia, następnie urządzenie zasysa tkankę i dokonuje jej ochłodzenia. Przed rozpoczęciem kriolipolizy wykonywany jest precyzyjny pomiar grubości tkanki tłuszczowej i na tej podstawie ustalone zostają parametry zabiegu. Aby osiągnąć zamierzony cel rozpadu komórek tłuszczowych stosujemy temperaturę od -1 do -8 st. C. Czas zabiegu waha się od 30 – 70 min. Na skutek mrożenia doprowadzamy do rozpadu komórek tłuszczowych, które są następnie stopniowo usuwane przez krew i limfę po czym naturalnie wydalane z organizmu. Rezultatem jest redukcja krągłości zauważalna u większości pacjentów po 2 do 4 miesiącach po zakończonej serii zabiegowej.

Zalecenia w okresie zabiegów

Po wykonanym zabiegu, na danym obszarze występuje zaczerwienienie, może również wystąpić uczucie drętwienia [chwilowe zaburzenie wrażliwości spowodowane działaniem niskiej temperatury]. Stan ten może się utrzymywać do kilku godzin po sesji zabiegowej. W wyjątkowych sytuacjach może pojawić się niewielki krwiak, który w ciągu kilku dni ulegnie resorpcji.

Bezpośrednio po zabiegu pacjent może podjąć swą normalną aktywność z uwzględnieniem ograniczenia intensywnych ćwiczeń fizycznych przez okres od 7 do 10 dni.

Częstotliwość

Zabieg przeprowadza się w ramach kilku sesji, w zależności od obszaru zabiegowego oraz wielkości depozytów tłuszczowych.Zalecany odstęp między kolejnymi zabiegami to ok. 2 miesiące na tą samą okolicę i 1 miesiąc przy pracy nad innymi okolicami.