Kriolipoliza

Mordercze ćwiczenia, dieta pełna poświęceń, a oponka na brzuchu wciąż taka sama. Jak się jej pozbyć? Najlepiej szybko, skutecznie i bez wyrzeczeń – za pomocą kriolipolizy. 

Kriolipoliza to odkrycie amerykańskich lekarzy, którzy dzięki wieloletnim badaniom dowiedli, że podskórne tkanki tłuszczowe są bardziej podatne na działanie zimna niż inne tkanki.
Metoda polega na kontrolowanym zamrażaniu komórek tłuszczowych w celu spowodowania ich rozpadu (tak zwanej lipolizy). Na skutek ochładzania tkanki lipidy z komórek tłuszczowych krystalizują, są uwalniane i transportowane przez układ limfatyczny. Lipidy w komórkach tłuszczowych krystalizują w wyższej temperaturze niż inne komórki – dzięki temu Kriolipoliza niszczy wybiórczo tylko komórki tłuszczowe, a oszczędza inne tkanki, takie jak skóra, mięśnie i nerwy. Wynikiem wykonanego zabiegu jest trwała redukcja tkanki tłuszczowej.
Metoda ta została uznana za jedną z najbardziej skutecznych nieinwazyjnych metod walki z różnymi typami otyłości.
Wykorzystująca tą metodę innowacyjna technologia CoolTech firmy COCCON Medical należy do najskuteczniejszych. Jest przy tym nieinwazyjna i bezbolesna, a więc idealna dla pacjenta, który nie odczuwa dyskomfortu, a efekty zauważa już po pierwszym zabiegu. Przy zachowaniu zdrowego stylu życia utrata masy ciała jest trwała, podobnie jak w przypadku tradycyjnej liposukcji.

Przebieg zabiegu 
Specjalny aplikator zostaje przyłożony do obszaru, z którego chcemy pozbyć się tkanki tłuszczowej lub doprowadzić do jego wysmuklenia, a następnie urządzenie zasysa tkankę i dokonuje jej ochłodzenia.
Przed rozpoczęciem kriolipolizy wykonywany jest precyzyjny pomiar grubości tkanki tłuszczowej i na tej podstawie ustalone zostają parametry zabiegu.
Aby osiągnąć zamierzony cel rozpadu komórek tłuszczowych stosujemy temperaturę od -1 do -8 st. C. Czas zabiegu waha się od 30 – 70 min.
Na skutek mrożenia doprowadzamy do rozpadu komórek tłuszczowych, które są następnie stopniowo usuwane przez krew i limfę po czym naturalnie wydalane z organizmu. Rezultatem jest redukcja obwodu ciała o kilka centymetrów i zmniejszenie krągłości zauważalne u większości pacjentów po 2 – 4 miesiącach od zakończonej serii zabiegowej.

Zalecenia w okresie zabiegów
Po wykonanym zabiegu, na danym obszarze występuje zaczerwienienie, może również wystąpić uczucie drętwienia (chwilowe zaburzenie wrażliwości spowodowane działaniem niskiej temperatury). Stan ten może się utrzymywać do kilku godzin po sesji zabiegowej. W wyjątkowych sytuacjach może pojawić się niewielki krwiak, który w ciągu kilku dni ulegnie resorpcji.

Bezpośrednio po zabiegu pacjent może podjąć swą normalną aktywność z uwzględnieniem ograniczenia intensywnych ćwiczeń fizycznych przez okres od 7 do 10 dni.

Częstotliwość 
Zabieg przeprowadza się w ramach kilku sesji, w zależności od obszaru zabiegowego oraz wielkości depozytów tłuszczowych.
Zalecany odstęp między kolejnymi zabiegami to ok. 2 miesiące na tą samą okolicę i 1 miesiąc przy pracy nad innymi okolicami.

Dodaj komentarz