Czego szukasz?
 • Dermatologia i medycyna estetyczna
 • Siedlce: +48 507 144 206
 • Mińsk Mazowiecki: +48 25 758 26 54, kom. +48 517 546 562

Kwas hialuronowy – modelowanie ust

„Żeby mieć piękne oczy, szukaj dobra w oczach innych, żeby mieć piękne usta wypowiadaj piękne słowa”.  Powyższe słowa przypisuje się Audrey Hepburn, jednej z najbardziej cenionych aktorek na świecie postrzeganej m.in. jako ikona kultury i symbol seksu lat 60-tych. Piękne słowa to nie jedyny sposób na uzyskanie pięknych ust! Kwas hialuronowy sprawi, że Wasze usta będą pełne, czerwone i zmysłowe! Zabieg jest nie tylko skuteczny, ale przede wszystkim bezpieczny! Na czym polega zabieg? Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Wasze wątpliwości. Zapraszamy do lektury!

 

Kwas hialuronowy wykazuje niezwykłą zdolność do wiązania wody. Szacuje się, że jedna cząsteczka kwasu hialuronowego wiąże nawet 250 cząsteczek wody! Tę właściwość kwasu hialuronowego wykorzystuje się w gabinetach medycyny estetycznej m.in. do modelowania ust, które wraz z upływającym czasem tracą jędrność, objętość oraz czerwień wargową. Kwas hialuronowy stosuje się jako środek, który hamuje zmiany spowodowane postępującym procesem starzenia się ust.

Modelowanie ust za pomocą kwasu hialuronowego jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Jest to zabieg nie tylko skuteczny, ale przede wszystkim  bezpieczny.

Opis zabiegu modelowania ust kwasem hialuronowym

Zabieg polega na wstrzyknięciu syntetycznego kwasu hialuronowego w usta za pomocą cienkiej igły i ampułkostrzykawki. Wypełniacz wchłania się w usta doprowadzając do zwiększenia nawilżenia, objętości i jędrności ust oraz przywrócenia czerwieni wargowej. Następnie lekarz wykonuje masaż ust pacjenta w celu dokładnego rozprowadzenia wypełniacza i nadania ustom oczekiwanego kształtu. Miejsce iniekcji wcześniej pokrywa się kremem zawierającym substancję znieczulającą. Zabieg może być również wykonywany w znieczuleniu przewodowym dentystycznym. W trakcie zabiegu pacjent może odczuwać lekkie ukłucie. Po zabiegu na skórze mogą pojawić się rumień, krwiak, opuchlizna lub miejscowe zasinienie. Działania niepożądane mają charakter przemijający. Poprawę kształtu ust uzyskuje się za pomocą ok. 1 ml kwasu hialuronowego. Powiększenie ust wymaga znacząco większych ilości kwasu hialuronowego.

Czas trwania zabiegu wynosi od kilkunastu minut do 30 minut.

W jakich celach przeprowadzany jest zabieg?

Modelowanie ust za pomocą kwasu hialuronowego jest zabiegiem przeznaczonym dla osób, które chciałyby powiększyć rozmiar lub poprawić wygląd ust.

Wskazaniami do przeprowadzenia zabiegu są:

 • asymetryczne usta,
 • wąskie usta,
 • płaskie usta,
 • zanikający koloryt ust,
 • zmarszczki okolic ust.

Jakie efekty przynosi zabieg?

Syntetyczny kwas hialuronowy sprawia, że usta odzyskują nawilżenie, jędrność, objętość oraz odpowiedni koloryt. Efekty są widoczne zaraz po zabiegu. Pełny efekt jest widoczny po 2-3 dniach od zabiegu. Efekty zazwyczaj utrzymują się od 6 do nawet 12 miesięcy. Trwałość efektów jest uzależniona m.in. od użytego preparat oraz stylu życia pacjenta. Stwierdzono, że efekty utrzymują się dłużej po każdym kolejnym zabiegu. Zabieg ma charakter odwracalny. Kwas hialuronowy można natychmiast usunąć jeżeli pacjent nie jest zadowolony z efektów zabiegu.

Skutki działania kwasu hialuronowego są widoczne jako:

 • nawilżenie ust,
 • poprawa gładkości, jędrności i sprężystości ust,
 • uzyskanie odpowiedniego kolorytu ust,
 • poprawa konturu ust,
 • korekta opadających kącików ust,
 • redukcja zmarszczek okolic ust.

Zalecenia przed

Pacjentom, u których będzie wykonywane modelowanie ust za pomocą kwasu hialuronowego zaleca się rezygnację z przyjmowania aspiryny i leków przeciwzapalnych na 3 dni przez zabiegiem. W dniu zabiegu pacjent powinien unikać ekspozycji na nagrzewanie (np. solarium, sauna) oraz intensywnego wysiłku fizycznego. Makijaż z ust należy zmyć bezpośrednio przed zabiegiem.

Zabieg powinien być wykonywany przez wykwalifikowanego i doświadczonego lekarza.

Zalecenia po

Modelowanie ust za pomocą kwasu hialuronowego jest zabiegiem nie wymagającym okresu rekonwalescencji. Pacjent już następnego dnia może wrócić do swoich codziennych obowiązków oraz aktywności. Niemniej pacjentom zaleca się unikania nadmiernej mimiki ust oraz rozciągania ust przez kilka godzin po zabiegu. Pacjenci powinni unikać nagrzewania, intensywnego wysiłku fizycznego oraz wizyt u dentysty przez 3 dni od zabiegu. Miejsce podania kwasu hialuronowego należy utrzymywać w bezwzględnej czystości w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia infekcji. Pacjenci powinni zgłosić się na wizytę kontrolną 4 tygodnie po zabiegu.

Przeciwwskazania

Modelowanie ust za pomocą kwasu hialuronowego jest zabiegiem przeciwskazanym u osób z następującymi chorobami lub stanami fizjologicznymi:

 • opryszczka i inne stany zapalne okolicy ust,
 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • antybiotykoterapia,
 • ciąża,
 • karmienie piersią.

Czy chcielibyście powiększyć lub poprawić wygląd Waszych ust? Zabieg modelowania ust za pomocą kwasu hialuronowego jest dla Was! Jest to zabieg cechujący się nie tylko wysokim profilem skuteczności, ale przede wszystkim bezpieczeństwa! Czy pojawiły się wątpliwości lub pytania? Spotkajmy się! Zapraszamy na konsultację do gabinetu NEODERM! Naszym celem jest Twoje zdrowie i piękno!