Laseroterapia

Proces starzenia charakteryzuje się spadkiem ilości i struktury kolagenu w skórze, co w efekcie powoduje zwiotczenie skóry przejawiające się jako bruzdy, zmarszczki, wiotkość oraz słabsze napięcie. Podobne reakcje przebiegają podczas tworzenia się blizn zanikowych (pooperacyjnych, rozstępów). W zależności od rodzaju blizny i umiejscowienia można stosować leczenie, które spowoduje, iż blizna będzie mniej widoczna, mniejsza, bardziej kosmetyczna, elastyczna, w idealnym przypadku praktycznie niewidoczna.
Najnowszymi urządzeniami pozwalającymi niwelować te i wiele innych zmian są lasery frakcyjne . Technika zabiegów tymi laserami została uznana za „złoty standard” w zabiegach resurfacingu skóry, pozwala ona na wykonanie zabiegów laserowych również w obrębie dotychczas niedostępnych okolic ciała, np. powiek górnych i dolnych.
Leczenie za ich pomocą polega na wytwarzaniu mikroskopijnych uszkodzeń sięgających skóry właściwej otoczonych skórą nienagrzewaną co pozwala na szybki proces gojenia i wytwarzanie kolagenu i zapewnia skórze młodszy wygląd. Laser frakcyjny ma zastosowanie w, usuwaniu zmarszczek oraz bruzd, korekcji blizn, redukcji poszerzonych porów oraz zwiększeniu napięcia skóry (efekt liftingu)- wszędzie, gdzie jest to konieczne: twarz, szyja, dekolt, brzuch, ramiona itp.

Wskazania do zabiegów laserem frakcyjnym CO2 obejmują:

  • Zmarszczki i zwiotczenie skóry, odmładzanie skóry
  • Zmarszczki wokół oczu, „worki” pod oczami
  • Rozszerzone pory, zaskórniki
  • Zmiany pigmentowe, przebarwienia, ostudy, plamy starcze
  • Niejednolity odcień skóry
  • Uszkodzenia słoneczne
  • Szorstka skóra
  • Blizny po trądziku,
  • Blizny po zabiegach chirurgicznych i pourazowe
  • Rozstępy

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym kremem z lignokainą (EMLA), który nakładamy na 45-60min przed zabiegiem. Zabieg jest prawie niebolesny.
Bezpośrednio po nim, przez dwie trzy godziny, pacjent odczuwa dyskomfort podobny do reakcji po intensywnym opalaniu. Przez okres około 7 dni występuje przemijający rumień i obrzęk. Może pojawić się również niewielkie czasowe przyciemnienie skóry, które ustępuje w ciągu kilku dni oraz powierzchowne złuszczanie naskórka, które jest efektem procesu odnowy.
Mężczyźni przed zabiegiem powinni się ogolić 24 godz. wcześniej, aby skóra tuż przed zabiegiem nie była podrażniona goleniem.
W dniu po zabiegu stosuje tylko zimne okłady i kremy kojące zalecone przez lekarza.
Od następnego dnia – mycie wodą i żelem myjącym do skóry wrażliwej oraz częste smarowanie kremem kojącym. Ponadto przed i po zabiegach stosujemy kremy z filtrem w ciągu dnia.

Typowa procedura w zależności od wskazań i efektów składa się z 2-5 zabiegów w odstępach 4-6 tygodniowych. W zależności od rozległości i umiejscowienia problemu wizyty są ustalane indywidualnie przez lekarza.

Dodaj komentarz