Czego szukasz?
  • Dermatologia i medycyna estetyczna
  • Siedlce: +48 507 144 206
  • Mińsk Mazowiecki: +48 25 758 26 54, kom. +48 517 546 562

Laserowe leczenie nietrzymania moczu

Laserowe leczenie nietrzymania moczu

Czy wiesz, że problem nietrzymania moczu dotyczy 1 na 4 dorosłe kobiety?

Jego częstość występowania wzrasta z wiekiem – już w wieku 35-40 lat ok. 40% kobiet boryka się z tą przykrą dolegliwością. Winne są geny, hormony, przebyte ciąże i wiele innych czynników. Niestety, niewiele kobiet cierpiących na nietrzymanie moczu zgłasza się do lekarza. A tymczasem istnieje wiele możliwości leczniczych i co najważniejsze, w przypadkach odpowiednio wcześnie zdiagnozowanych wystarczą metody nieinwazyjne!

Jedną z nich jest leczenie laserowe – bardzo skuteczne w nietrzymaniu moczu I i II stopnia

Zabieg laserowego leczenia nietrzymania moczu pozwala na poprawę komfortu życia, także w sferze seksualnej, kształtuje równowagę i pewność siebie kobiety.

Wysiłkowe nietrzymanie moczu wynika m.in. z osłabienia mięśni dna miednicy i rozciągnięcia pochwy. Luźne tkanki pochwy pociągają za sobą leżącą tuż obok cewkę moczową i poprzez zmianę kąta jej nachylenia wywołują trudności w utrzymaniu moczu. Objawy są widoczne przy wysiłku, podskokach, kichaniu, a nawet śmiechu. Dzięki terapii laserowej, w wyniku której ulega wzmocnieniu przednia ściana pochwy, dolegliwości ustępują lub znacznie się zmniejszają.

W trakcie zabiegu laserowego wiązka światła oddziałuje na tkanki, powodując zwiększenie ich napięcia oraz obkurczenie pochwy. Następuje także stymulacja wytwarzania nowych włókien kolagenowych. Wszystko to prowadzi do wzmocnienia cewki moczowej i niewielkiej zmiany kąta jej przebiegu, co wystarczy, aby pacjentka odczuła wyraźne zmniejszenie jej dolegliwości.

Zazwyczaj wykonuje się od 1-3 zabiegów w odstępach 4-6 tygodni.

Wskazania - laserowe leczenie nietrzymania moczu

  • „ rewitalizacja” pochwy czyli poprawa nawilżenia, przywrócenie pofałdowania atroficznej śluzówki pochwy
  • redukcja objawów związanych z Wysiłkowym Nietrzymaniem Moczu (I i II stopnia)
  • atrofia warg sromowych- ujędrnienie tej okolicy
  • przebarwienia okolicy ano-genitalnej – rozjaśnienie tych okolic

Zalecenia po zabiegu

  • wstrzemięźliwość seksualna przez minimum 7 dni, zakaz kąpieli w wannie, basenie, morzu przez 7 dni

Przeciwwskazania

  • ciąża, choroby nowotworowe, przyjmowanie leków sterydowych, światło uczulających, infekcja w miejscu zabiegowym, skłonność do bliznowców, miesiączka (zabiegi najlepiej wykonywać po miesiączce, nie krócej niż 7 dni przed kolejną).