Laserowe leczenie nietrzymania moczu
Czy wiesz, że problem nietrzymania moczu dotyczy 1 na 4 dorosłe kobiety?
Jego częstość występowania wzrasta z wiekiem – już w wieku 35-40 lat ok. 40% kobiet boryka się z tą przykrą dolegliwością. Winne są geny, hormony, przebyte ciąże i wiele innych czynników. Niestety, niewiele kobiet cierpiących na nietrzymanie moczu zgłasza się do lekarza. A tymczasem istnieje wiele możliwości leczniczych i co najważniejsze, w przypadkach odpowiednio wcześnie zdiagnozowanych wystarczą metody nieinwazyjne!
Jedną z nich jest leczenie laserowe – bardzo skuteczne w nietrzymaniu moczu I i II stopnia
Zabieg laserowego leczenia nietrzymania moczu pozwala na poprawę komfortu życia, także w sferze seksualnej, kształtuje równowagę i pewność siebie kobiety.
Wysiłkowe nietrzymanie moczu wynika m.in. z osłabienia mięśni dna miednicy i rozciągnięcia pochwy. Luźne tkanki pochwy pociągają za sobą leżącą tuż obok cewkę moczową i poprzez zmianę kąta jej nachylenia wywołują trudności w utrzymaniu moczu. Objawy są widoczne przy wysiłku, podskokach, kichaniu, a nawet śmiechu. Dzięki terapii laserowej, w wyniku której ulega wzmocnieniu przednia ściana pochwy, dolegliwości ustępują lub znacznie się zmniejszają.
W trakcie zabiegu laserowego wiązka światła oddziałuje na tkanki, powodując zwiększenie ich napięcia oraz obkurczenie pochwy. Następuje także stymulacja wytwarzania nowych włókien kolagenowych. Wszystko to prowadzi do wzmocnienia cewki moczowej i niewielkiej zmiany kąta jej przebiegu, co wystarczy, aby pacjentka odczuła wyraźne zmniejszenie jej dolegliwości.
Zazwyczaj wykonuje się od 1-3 zabiegów w odstępach 4-6 tygodni.