Czego szukasz?
  • Dermatologia i medycyna estetyczna
  • Siedlce: +48 507 144 206
  • Mińsk Mazowiecki: +48 25 758 26 54, kom. +48 517 546 562

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa jest niechirurgiczną metodą pozwalającą przywrócić skórze piękny, zdrowy wygląd. To jeden z najpopularniejszych i najskuteczniejszych zabiegów regeneracyjnych.

Zabieg polega na zastosowaniu serii bezbolesnych mikronakłuć, dzięki którym substancje aktywne zostają wprowadzone bezpośrednio do wnętrza skóry. Stosuje się ją na twarz, szyję i dekolt profilaktycznie, bądź w celu zmniejszenia już istniejących objawów starzenia.  Mezoterapia w widoczny sposób poprawia nawilżenie, elastyczność i jędrność skóry.

Najważniejszą substancją wprowadzaną do skóry podczas mezoterapii jest kwas hialuronowy – jedno z głównych, naturalnych źródeł nawilżenia. Jego ilość w skórze z upływem czasu zmniejsza się. Aby temu przeciwdziałać stosujemy aktywne nawilżenie skóry twarzy, szyi i dekoltu kwasem hialuronowym, często z dodatkiem odżywczych witamin i mikroelementów.

Mezoterapia igłowa w Sielcach i Mińsku Mazowieckim

W przypadku zmian struktury skóry o charakterze cellulitu bardzo korzystne efekty daje mezoterapia. Polega na zastosowaniu serii bezbolesnych mikronakłuć, dzięki którym substancje aktywne zostają wprowadzone bezpośrednio do wnętrza skóry. Stosuje się ją profilaktycznie, bądź w celu zmniejszenia już istniejących objawów cellulitu, gdyż zabieg w widoczny sposób poprawia strukturę, jędrność i elastyczność tkanki skórnej.
Zabieg polega na wykonaniu niewielkich punktowych iniekcji cienką igłą bezpośrednio do tkanki podskórnej na obszarze dotkniętym cellulitem. Dla dobrego efektu zaleca się cykl około 6 zabiegów w odstępie 2 tygodni. Efektem terapii jest osłabienie objawów cellulitu oraz poprawa napięcia skóry.

Zabieg ten jest polecany szczególnie osobom ze skórą mocno przesuszoną i zmęczoną. Świetnie regeneruje skórę osób palących lub narażoną na silne działanie słońca.
Najlepszy efekt osiąga się po zastosowaniu około 4 zabiegów zazwyczaj w odstępach 2-4 tygodni.