Czego szukasz?
  • Dermatologia i medycyna estetyczna
  • Siedlce: +48 507 144 206
  • Mińsk Mazowiecki: +48 25 758 26 54, kom. +48 517 546 562

Mezoterapia miktoigłowa (Dermapen)

DermaPen czyli mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem, polegającym na pobudzeniu i regeneracji włókien kolagenu i elastyny poprzez mechaniczną stymulację za pomocą specjalistycznej głowicy z kilkunastoma mikroigiełkami, która nakłuwa skórę.

Powstałe mikrourazy wykorzystują naturalne zdolności organizmu do naprawy skóry oraz fizjologicznej indukcji kolagenu. Zabieg zwiększa również przepuszczalność skóry, dzięki czemu jest ona gotowa na przyjęcie specjalnie skoncentrowanych koktajli.

Mechanizm działania techniki mikronakłuć jest niezwykle prosty. Nakłuwając skórę, powodujemy mikrouraz, który stymuluje skórę do samoleczenia i uruchamia procesy regeneracyjne. Na początku występuje utrzymujący się 1-3 dni stan zapalny. Uwalniane z komórek krwi czynniki wzrostu powodują namnażanie i wzrost aktywności komórek skóry.

Pobudzone fibroblasty zaczynają produkować nowy kolagen, elastynę oraz substancje odpowiedzialne za nawilżenie skóry. Zaczyna się proces formowania nowych tkanek, który trwa nawet kilka miesięcy. Następnie dochodzi do tzw. remodelingu – przebudowy naprawczej (trwa kilkanaście miesięcy), dzięki której skóra staje się prawidłowo pogrubiona, zagęszczona, napięta, elastyczna i nawilżona. Mimo tak rozłożonego w czasie procesu bardzo szybko możemy zauważyć poprawę. Jednocześnie długi proces przebudowy daje nam gwarancję, że efekt nie jest chwilowy i będzie się utrzymywał naprawdę długo.

Nakłuwanie powoduje powstawanie bardzo licznych kanalików, a skóra jak gąbka wchłania nakładane na nią w trakcie zabiegu substancje czynne, zawarte w preparatach używanych również do tradycyjnej mezoterapii. Należą do nich: niskocząsteczkowy kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy, czynniki wzrostu, peptydy. Kanaliki te otwarte są przez kilka godzin, dlatego jeszcze po zabiegu warto wzbogacać skórę, stosując odpowiednie preparaty, których penetracja  zwiększa się nawet kilkaset razy.

DermaPen daje widoczne pogrubienie skóry, poprawę napięcia, efekt delikatnego liftingu, spłycenie drobnych zmarszczek, zmniejszenie porów.  Wyraźnie zmniejszają się przebarwienia posłoneczne, wyrównuje koloryt skóry twarzy, szyi i dekoltu. Zabieg pobudza również odbudowę rozstępów i blizn potrądzikowych.

Czas rekonwalescencji po zabiegu jest  zależny od osobniczej wrażliwości na uraz (2-3 dni) coraz krótszy po kolejnych zabiegach.

Przez 2-3 dni po zabiegu Dermapen, skóra może być czerwona, piekąca i wyraźnie podrażniona. Po tym czasie wszystko wraca do normy.

Co odczuwa pacjent po zabiegu mezoterapii miktoigłowej?

  • bezpośrednio po zabiegu pacjent może odczuwać ciepło i lekkie pieczenie,
  • następnego dnia skóra może być zaróżowiona, napięta, jak po lekkim oparzeniu słonecznym,
  • po 3-4 dniach może pojawić się delikatne złuszczanie naskórka,
  • zarówno po samym zabiegu jak i w kolejnych dniach stosuje się preparaty kontrolujące i przyspieszające regeneracje skóry.

Ilość zalecanych zabiegów zależy od kondycji i problemu zdrowotnego skóry

Już po pierwszym zabiegu skóra jest bardziej elastyczna, jędrna i napięta. Zauważa się poprawę jej struktury i koloru. Aby otrzymać zauważalną i długotrwałą  poprawę stanu skóry konieczne jest u większości pacjentów wykonanie więcej niż jednego zabiegu ( podobnie jak w przypadku zabiegów z wykorzystaniem lasera). Dla poprawienia ogólnego stanu, odmłodzenia skóry zwykle zaleca się 3-5  zabiegów w 2-4 tygodniowych odstępach. Przy bliznach, zwłaszcza starych, może być konieczne przeprowadzenie większej liczby zabiegów wykonywanych w odstępach 2-4 tygodni.

Pielęgnacja po zabiegu - Mezoterapia miktoigłowa

Przez ok 3-4 dni po zabiegu nie należy korzystać z sauny, gorących kąpieli i basenu oraz unikać alkoholu.

Zalecenia po zabiegu

Przez 30 dni po zabiegu nie można się opalać. Zalecane stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym SPF 50. Wskazane intensywne nawilżanie skóry.
należy unikać nakładania podkładu na skórę przynajmniej 24 h po zabiegu.

Przeciwwskazania

  • choroby nowotworowe,
  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • zakażenia bakteryjne, grzybicze I wirusowe,
  • aktywny trądzik,
  • zaburzenia krzepliwości krwi, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
  • trądzik pospolity i różowaty, skóra bardzo naczynkowa,
  • terapia retinoidami (stosowane w ciągu ostatnich 6 miesięcy).