Czego szukasz?
 • Dermatologia i medycyna estetyczna
 • Siedlce: +48 507 144 206
 • Mińsk Mazowiecki: +48 25 758 26 54, kom. +48 517 546 562

Mezoterapia – włosy

Mezoterapia igłowa stosowana w trichologii, jest metodą pozwalającą zahamować wypadanie włosów, w wielu przypadkach spowodować ich odrost oraz przywrócić włosom piękny i mocny wygląd. To jeden z najpopularniejszych i najskuteczniejszych zabiegów regeneracyjnych.

Zabieg polega na zastosowaniu serii mikronakłuć, dzięki którym substancje aktywne zostają wprowadzone bezpośrednio do wnętrza skóry. W zależności od planowanego zastosowania używa się różnorodnych preparatów zawierających substancje aktywne dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta.

W trichologii celem zabiegu jest najczęściej zahamowanie wypadania włosów, regeneracja mieszków włosowych i spowodowanie odrostu włosów na leczonym obszarze. W tym wskazaniu stosujemy przede wszystkim preparaty z peptydami biomimetycznymi, stymulującymi włosy podobnie do naturalnych czynników wzrostu produkowanych przez nasz organizm, a także inne, zawierające witaminy i mikroelementy niezbędne do odrostu włosów.

W większości przypadków możliwe jest zahamowanie wypadania włosów, a także ich stopniowy odrost.

Opis zabiegu mezoterapii

Odpowiednio dobrany preparat wstrzykiwany jest w okolice poddawane zabiegowi. Podczas zabiegu pacjent odczuwa tylko niewielki dyskomfort. Po zabiegu może pojawić się niewielkie zaczerwienienie i świąd w okolicy poddawanej terapii. Działania niepożądane mają charakter przemijający i krótkotrwały.

Czas trwania zabiegu wynosi od kilkunastu do 30 minut. W leczeniu chorób włosów, dla uzyskania jak najlepszego efektu powinno się przeprowadzić 6 zabiegów w odstępach 2-4 tygodniowych, w zależności od indywidualnych wskazań. Pierwsze efekty widoczne są zazwyczaj już po 2-3 miesiącach. Na trwałość osiągniętych rezultatów mogą wpływać osobnicze uwarunkowania, tryb życia i choroby towarzyszące.

W jakich celach przeprowadzany jest zabieg?

Zabieg, w przypadku leczenia chorób włosów, przeprowadza się w celu:

 • zahamowania wypadania i spowodowania odrostu włosów
 • pobudzenia procesów regeneracyjnych skóry

Zalecenia przed

Nie ma potrzeby wykonywania żadnych zabiegów przygotowujących. Zabieg powinien być wykonywany przez wykwalifikowanego i doświadczonego lekarza.

Zalecenia po

 • Brak

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

 • choroby autoimmunologiczne (faza aktywna)
 • nowotwory
 • ciąża i karmienie piersią
 • przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi
 • zmiany skórne/infekcje w miejscu planowanego zabiegu

Czy chcielibyście przywrócić swoim włosom utraconą objętość? Obawiacie się skutków zwiększonego wypadania? Zabieg mezoterapii jest praktycznie bezbolesny, a niezwykle skuteczny. Porozmawiajmy o tym. Zapraszamy na konsultację do kliniki NEODERM! Naszym celem jest Twoje zdrowie i piękno.