Mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja, inaczej zwana też kontrolowanym mikropeelingiem, to zabieg polegający na mechanicznym złuszczeniu warstwy rogowej naskórka oraz głębszych warstw skóry. Mikrodemabrazja diamentowa polega na złuszczeniu martwych komórek naskórka za pomocą diamentowych końcówek.

Efektywność zabiegu zależy od gradacji końcówki ściernej, ilości powtórzeń w danym miejscu (powinna być dostowana do rodzaju skór, jej grubości I wrażliwości) oraz od dokładnego przylegania głowicy do powierzchni skóry.

Wskazania do zabiegu

Jest to zabieg przeznaczony dla każdego rodzaju skóry. Typowe obszary, gdzie wykonywany jest ten rodzaj peelingu, to twarz, szyja, dekolt, plecy, ramiona. Kontrolowany uraz stanowi bodziec do usunięcia martwych komórek i przyspieszenia podziałów komórkowych w obrębie warstwy podstawnej, a także stymulacji fibroblastów do zwiększenia produkcji białek strukturalnych na kolagen i elastynę

Wskazania do mikrodermabrazji obejmują: szorstki i nadmiernie zrogowaciały naskórek, skórę z charakterystycznymi rozszerzonymi ujściami gruczołów łojowych i zaskórnikami oraz łojotokiem. Korzystne rezultaty można osiągnąć w przypadku powierzchownych zaburzeń pigmentacji, jak również skóry z cechami fotostarzenia. Cennym efektem omawianego zabiegu jest poprawa wchłaniania składników aktywnych stosowanych w metodzie mezoterapii bezigłowej. Mikrodermabrazja wpływa również na zwiększenie skuteczności zabiegów z użyciem peelingów chemicznych. Coraz częściej wykonywane są dwa rodzaje zabiegów podczas jednej wizyty, tzn. Mikrodermabrazja I mezoterapia bezigłowa lub peelingi chemiczne. (m.in. U Nas).

Zabieg wykonywany w dwóh cyklach rocznie (5-8 zabiegów co 2-3 tygodnie) wpływa korzystnie na poprawę wyglądu skóry, wzrost jej elastyczności I utratę ziemistego kolorytu. Usunięcie powierzchownych przebarwień daje wrażenie rozjaśnienia I ujednolicenia barwy, a zmnaijeszenie ilości wydzielanego sebum powoduje zmniejszenie niekorzystenego “świecenia” się skóry. Skóra odzykuje świezy wygląd I poprzez zmniejszenie wielkości ujść gruczołów łojowych I drobnych blizn staje się bardziej gładka.

Przeciwwskazania

  • zakażenia wirusowe, bakteryjne i grzybicze skóry
  • trądzik krostkowy, ropowiczy
  • trądzik różowaty
  • nowotwory skóry i znamiona barwnikowe
  • rozległe naczyniaki jamiste
  • skłonność do powstawania bliznowcówzabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy (do 2 miesięcy)

Zalecenia pozabiegowe

  • unikanie opalania i kąpieli w basenie przez pierwsze 2 dni po zabiegu
  • picie dużej ilości – 1,5-2 l wody mineralnej dziennie (dodatkowo uelastycznia skórę)
  • na dzień zaleca się stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym w okresie narażenia na słońce o faktorze co najmniej 50

Bezpośrednio po zabiegu należy unikać nakładania podkładu na skórę.

Dodaj komentarz