Osocze bogatopłytkowe – włosy

To zabieg polecany osobom chcącym wykorzystać potencjał swojego organizmu do regeneracji i odmłodzenia. Osocze bogatopłytkowe wykorzystywane jest m.in. w zabiegach z zakresu trychologii, medycyny estetycznej i ortopedii.

Osocze bogatopłytkowe to koncentrat płytek krwi bogatych w naturalne czynniki wzrostu, które wykazują szerokie spektrum działań: stymulują  regenerację tkanek, powstawanie nowych komórek organizmu, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny oraz powstawanie nowych naczyń krwionośnych. Efektem zabiegów z użyciem osocza w dziedzinie trichologii jest silna stymulacja mieszków włosowych prowadząca do zahamowania wypadania i odrostu włosów.

 

Opis zabiegu

Do wykonania zabiegu niezbędne jest pobranie niewielkiej ilość krwi. Po odwirowaniu i odpowiednim przygotowaniu uzyskuje się osocze, zawierające skoncentrowane płytki krwi z czynnikami wzrostu. Powstały preparat wstrzykiwany jest w okolice poddawane zabiegowi. Podczas zabiegu pacjent odczuwa tylko niewielki dyskomfort. Po zabiegu może pojawić się niewielkie zaczerwienienie i świąd w okolicy poddawanej terapii. Działania niepożądane mają charakter przemijający i krótkotrwały.

Czas trwania zabiegu wynosi od kilkunastu minut do 30 minut. W leczeniu chorób włosów , dla uzyskania jak najlepszego efektu powinno się przeprowadzić 6 zabiegów w odstępach 1 miesięcznych, zazwyczaj jednak pierwsze efekty widoczne są już po 2-3 miesiącach.

Na trwałość osiągniętych rezultatów mogą wpływać osobnicze uwarunkowania, tryb życia i choroby towarzyszące.

W jakich celach przeprowadzany jest zabieg? 

Osocze bogatopłytkowe jest zabiegiem przeznaczonym dla osób, które chciałyby wykorzystać naturalne możliwości swojego organizmu do poprawy kondycji skóry i włosów.

Zabieg, w przypadku leczenia chorób włosów, przeprowadza się w celu:

  • zahamowania wypadania i spowodowania odrostu włosów
  • pobudzenie procesów regeneracyjnych skóry

Zalecenia przed

Nie ma potrzeby wykonywania żadnych zabiegów przygotowujących. Trzeba być przede wszystkim zdrowym. Pacjentom, u których będzie wykonywany zabieg podania osocza bogatopłytkowego zaleca się rezygnację z przyjmowania leków hamujących agregację płytek krwi oraz niesteroidowych leków przeciwzapalnych i preparatów ziołowych zawierających Miłorząb japoński (Ginkgo biloba) na około 5 dni przez zabiegiem.

Zabieg powinien być wykonywany przez wykwalifikowanego i doświadczonego lekarza.

Zalecenia po

  • Brak

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu, w szczególności m.in.:

  • choroby krwi
  • choroby autoimmunologiczne (faza aktywna)
  • nowotwory
  • ciąża i karmienie piersią
  • przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi
  • zmiany skórne/infekcje w miejscu planowanego zabiegu

Czy chcielibyście znowu mieć gęste i lśniące włosy? Zabieg z osoczem bogatopłytkowym pozwala wykorzystać drzemiący w Waszym organizmie potencjał. Jest to zabieg bardzo skuteczny, ale przede wszystkim całkowicie naturalny i bezpieczny!  Porozmawiajmy o tym. Zapraszamy na konsultację do kliniki NEODERM.

Dodaj komentarz