Osocze bogatopłytkowe

To zabieg polecany osobom chcącym wykorzystać potencjał swojego organizmu do regeneracji i odmłodzenia. Osocze bogatopłytkowe wykorzystywane jest m.in. w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej, trychologii i ortopedii.

Osocze bogatopłytkowe to koncentrat płytek krwi bogatych w naturalne czynniki wzrostu, które wykazują szerokie spektrum działań: stymulują regenerację tkanek, powstawanie nowych komórek organizmu, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny oraz powstawanie nowych naczyń krwionośnych. Efektami zabiegów z użyciem osocza są, w zależności od zastosowania, odzyskanie naturalnego napięcia i nawilżenia skóry, redukcja drobnych zmarszczek, stymulacja odrostu włosów czy regeneracja struktur w stawach.

Opis zabiegu

Do wykonania zabiegu niezbędne jest pobranie niewielkiej ilość krwi. Po odwirowaniu i odpowiednim przygotowaniu uzyskuje się osocze, zawierające skoncentrowane płytki krwi z czynnikami wzrostu. Powstały preparat wstrzykiwany jest w okolice poddawane zabiegowi. Podczas zabiegu pacjent może odczuwać niewielki, krótkotrwały dyskomfort. Po zabiegu na skórze może pojawić się lekkie zaczerwienienie, zasinienie, obrzęk lub świąd. Działania niepożądane mają charakter przemijający i krótkotrwały.
Czas trwania zabiegu wynosi od kilkunastu minut do 30 minut. Dla uzyskania jak najlepszego efektu powinno się przeprowadzić 3 zabiegi w odstępach 1 miesięcznych. W przypadku terapii wypadania włosów może być konieczna dłuższa seria zabiegów.

Pełne efekty zabiegu uwidaczniają się po ok. 2 miesiącach od początku terapii i utrzymują się do ok. 2 lat. Na ich trwałość mogą wpływać osobnicze uwarunkowania, tryb życia i choroby towarzyszące.

W jakich celach przeprowadzany jest zabieg?

Osocze bogatopłytkowe jest zabiegiem przeznaczonym dla osób, które chciałyby wykorzystać naturalne możliwości swojego organizmu do poprawy kondycji skóry i włosów.

Zabieg przeprowadza się w celu:

 • redukcji zmarszczek,
 • nawilżenia skóry,
 • poprawy gładkości, jędrności i sprężystości skóry,
 • poprawy struktury i wyglądu skóry,
 • pobudzenie procesów regeneracyjnych skóry
 • zahamowania wypadania i spowodowania odrostu włosów

Zalecenia przed

Nie ma potrzeby wykonywania żadnych zabiegów przygotowujących. Trzeba być przede wszystkim zdrowym. Pacjentom, u których będzie wykonywany zabieg podania osocza bogatopłytkowego zaleca się rezygnację z przyjmowania leków hamujących agregację płytek krwi oraz niesteroidowych leków przeciwzapalnych i preparatów ziołowych zawierających Miłorząb japoński (Ginkgo biloba) na około 5 dni przez zabiegiem. Zabieg powinien być wykonywany przez wykwalifikowanego i doświadczonego lekarza.

Zalecenia po

Jeżeli pojawią się siniaki, należy smarować je kremem zaleconym przez lekarza lub żelem arnikowym. Zalecana jest ochrona przeciwsłoneczna ( kremy zfiltrem SPF 50+) do ok. 2 tyg po zabiegu.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu, w szczególności m.in.:

 • choroby krwi
 • choroby autoimmunologiczne (faza aktywna)
 • nowotwory
 • ciąża i karmienie piersią
 • przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi
 • zmiany skórne/infekcje w miejscu planowanego zabiegu

Czy chcielibyście, aby Wasza skóra była świeża i napięta? Chcielibyście gęste i lśniące włosy? Zabieg z osoczem bogatopłytkowym pozwala wykorzystać drzemiący w Waszym organizmie potencjał. Jest to zabieg bardzo skuteczny, ale przede wszystkim całkowicie naturalny i bezpieczny! Czy pojawiły się wątpliwości lub pytania? Spotkajmy się! Zapraszamy na konsultację do kliniki NEODERM! Naszym celem jest Twoje zdrowie i piękno!

Dodaj komentarz


Warning: PHP Startup: failed to open stream: No such file or directory in /autoinstalator/wordpress/wp-content/plugins/wp-fastest-cache/inc/cache.php on line 764

Warning: PHP Startup: Failed opening '/autoinstalator/wordpress/wp-content/plugins/wp-fastest-cache-premium/pro/library/lazy-load.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php72/lib/pear') in /autoinstalator/wordpress/wp-content/plugins/wp-fastest-cache/inc/cache.php on line 764

Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function lazy_load() on null in /autoinstalator/wordpress/wp-content/plugins/wp-fastest-cache/inc/cache.php:767 Stack trace: #0 [internal function]: WpFastestCacheCreateCache->callback('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /autoinstalator/wordpress/wp-includes/functions.php(4552): ob_end_flush() #2 /autoinstalator/wordpress/wp-includes/class-wp-hook.php(288): wp_ob_end_flush_all('') #3 /autoinstalator/wordpress/wp-includes/class-wp-hook.php(312): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /autoinstalator/wordpress/wp-includes/plugin.php(478): WP_Hook->do_action(Array) #5 /autoinstalator/wordpress/wp-includes/load.php(947): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /autoinstalator/wordpress/wp-content/plugins/wp-fastest-cache/inc/cache.php on line 767