Peelingi medyczne

Peeling powierzchniowy jest zabiegiem służącym poprawie napięcia skóry twarzy, głęboko ją oczyszczającym i zwężającym poszerzone pory. Przeprowadza się go w celu redukcji drobnych zmarszczek, przywrócenia skórze gładkości, elastyczności i jędrności. Zadaniem peelingu jest również rozjaśnienie przebarwień. Peeling powierzchniowy jest doskonałym uzupełnieniem mezoterapii lub zabiegu wypełniającego.
Peelingi głębokie mają silne działanie odmładzające, niwelują blizny zanikowe i ułatwiają usuwanie zmian barwnikowych.
Jednocześnie kontrolowane złuszczenie naskórka bywa niezwykle pomocną metodą w walce z trądzikiem i jego skutkami: przebarwieniami i bliznami potrądzikowymi.
Po ocenie stanu skóry przez lekarza istnieje możliwość skorzystania z kuracji kwasami: migdałowym (wykonywany przez cały rok bez ryzyka wystąpienia przebarwień, odpowiedni także dla skóry bardzo wrażliwej), salicylowym, glikolowym, pirogronowym, BIOMEDIC, Yellow peel (efekt agresywnego peelingu przy znikomej uciążliwości dla pacjenta), TCA (kwas trójchlorooctowy). Skóra już po jednym seansie jest jaśniejsza, dobrze napięta, bardziej sprężysta, gładsza i rozświetlona.

Dla uzyskania najlepszych efektów wskazane jest zazwyczaj wykonanie serii około 4 zabiegów co 2 tygodnie (Yellow peel co ok. 3 m-ce, mini Yellow peel co 1 m-c.). Przy zastosowaniu dłuższej serii peelingów (6-8 zabiegów) możliwe jest również znaczne wygładzenie blizn potrądzikowych.

Dodaj komentarz