Seksuologia (Mińsk Mazowiecki)
- Specjalista seksuolog
- Specjalista ginekolog
Zaburzenia orgazmu
Orgazmem nazywa się stan szczytowej przyjemności, zazwyczaj związanej z maksymalnym pobudzeniem seksualnym, prowadzący do rozładowania napięcia seksualnego i poczucia zaspokojenia pożądania. Wiąże się z wieloma korzystnymi reakcjami psychicznymi oraz fizjologicznymi. O zaburzeniu orgazmu u kobiet mówi się wtedy, gdy u danej osoby jest on znacznie opóźniony, w ogóle nie występuje lub przynosi minimalną przyjemność obniżając ogólną satysfakcję kobiety z jej życia seksualnego. Nie ma lepszych i gorszych sposobów uzyskiwania orgazmu ani wskazań, jak często i intensywnie powinno się go przeżywać, ale wiadomo, że osiąganie pełni przeżyć seksualnych wpływa na odczucie satysfakcji i radości z życia. Warto o takie życie zawalczyć!
Obniżone libido (zaburzenia pożądania I podniecenia)
Zaburzenia pożądania i podniecenia należą do najczęstszych skarg dotyczących zdrowia seksualnego zgłaszanych przez kobiety.
Pożądanie seksualne (inaczej popęd lub libido) wyraża się chęcią do podejmowania aktywności seksualnej oraz występowaniem myśli i fantazji o treści seksualnej, a podniecenie to zespół reakcji fizjologicznych i psychicznych w odpowiedzi na działające bodźce seksualne. Brak pożądania i podniecenia ogranicza możliwości satysfakcjonującego życia i rodzi negatywne konsekwencje osobiste, takie jak unikanie aktywności seksualnej prowadzące często do narastania problemów w związku. Leczenie zaburzeń pożądania wymaga przeprowadzenia przez lekarza seksuologa szczegółowej i kompleksowej diagnostyki. Prawidłowe zdiagnozowanie problemu umożliwia jego rozwiązanie. Istnieje możliwość zmiany istniejącego stanu rzeczy – trzeba zacząć działać!
Bolesne współżycie (dyspareunia) I pochwica
Występowanie dolegliwości bólowych lub skurczu mięśni w czasie próby penetracji pochwy lub podczas stosunku seksualnego zazwyczaj ogranicza lub uniemożliwia czerpanie przyjemności ze zbliżeń. Niezależnie od przyczyny, jeśli zaburzenia przebiegające z bólem nie są leczone, prowadzą w konsekwencji do unikania sytuacji intymnych. Jeżeli odczuwanie bólu w czasie stosunku nie jest incydentalne, a powtarza się (choć niekoniecznie przy każdym zbliżeniu), nie należy go bagatelizować. Doświadczony lekarz jest w stanie znaleźć przyczyny dolegliwości i, co najważniejsze, zalecić skuteczne leczenie. Nie należy utrwalać nieprawidłowych reakcji organizmu, ale je leczyć – wyleczenie da się osiągnąć! Zapraszamy
Wulwodynia
Wulwodynia (vulvodynia) – czyli bolesność samoistna lub dotykowa przedsionka pochwy, która najczęściej opisywana jest jako rodzaj piekącego bólu. Częstotliwość występowania wulwodynii podawana przez badaczy sięga nawet 20% kobiet! Liczba zachorowań jest najwyższa przed 25 rokiem życia. Ta dolegliwość wielu kobietom odbiera całkowicie radość ze zbliżeń intymnych, a także dokucza w codziennym życiu. Da się ja leczyć z powodzeniem injekcjami toksyny botulinowej. Zabieg polega na ostrzyknięciu nieprawidłowo reagujących miejsc, co likwiduje nadwrażliwość, ale nie zaburza prawidłowego czucia dotyku.