Czego szukasz?
  • Dermatologia i medycyna estetyczna
  • Siedlce: +48 507 144 206
  • Mińsk Mazowiecki: +48 25 758 26 54, kom. +48 517 546 562

Seksuologia mężczyźni

SEKSUOLOGIA (MIŃSK MAZOWIECKI)

  • Specjalista seksuolog
  • Specjalista ginekolog

Obniżone libido (zaburzenia pożądania u mężczyzn)

Pożądanie bardzo trudno zdefiniować, co może utrudniać rozpoznawanie zaburzeń pożądania. Zaburzenie pożądania seksualnego charakteryzuje się brakiem fantazji seksualnych i dążenia do aktywności seksualnej w połączeniu z obniżeniem nastroju lub postrzeganiem zaburzenia jako problemu. Podstawę stanowią skargi na brak lub utratę zainteresowań seksualnych, które powodują dyskomfort i często także trudności z związkach seksualnych i partnerskich. Istnieje wiele metod pomagających zmienić taki stan rzeczy – trzeba tylko zacząć działać! Doświadczony seksuolog pozwoli dotrzeć do sedna problemu i go rozwiązać…

Zaburzenia erekcji

Zaburzenia erekcji definiowane są najczęściej jako niezdolność uzyskania i utrzymania wzwodu członka wystarczającego do satysfakcjonującego odbycia stosunku seksualnego. Często towarzyszy im indywidualny dyskomfort i trudności w relacji z partnerem seksualnym. Stres, zakłopotanie, frustrację i unikanie aktywności seksualnej prowadzą do obniżenia poczucia własnej wartości i narastających problemów w związku. Powtarzające się lub utrzymujące się zaburzenia erekcji, tak jak i te narastające stopniowo wymagają konsultacji lekarskiej w celu postawienia właściwej diagnozy. Istotą leczenia jest właśnie prawidłowe zdiagnozowanie problemu i jego usunięcie. W większości przypadków jest to możliwe i pacjent może powrócić do w pełni satysfakcjonującego współżycia.

Wytrysk przedwczesny

Występowanie dolegliwości bólowych lub skurczu mięśni w czasie próby penetracji pochwy lub podczas stosunku seksualnego zazwyczaj ogranicza lub uniemożliwia czerpanie przyjemności ze zbliżeń. Niezależnie od przyczyny, jeśli zaburzenia przebiegające z bólem nie są leczone, prowadzą w konsekwencji do unikania sytuacji intymnych. Jeżeli odczuwanie bólu w czasie stosunku nie jest incydentalne, a powtarza się (choć niekoniecznie przy każdym zbliżeniu), nie należy go bagatelizować. Doświadczony lekarz jest w stanie znaleźć przyczyny dolegliwości i, co najważniejsze, zalecić skuteczne leczenie. Nie należy utrwalać nieprawidłowych reakcji organizmu, ale je leczyć – wyleczenie da się osiągnąć! Zapraszamy

Wytrysk opóźniony

Wytrysk opóźniony oznacza, iż mężczyzna ma trudność lub nie może osiągnąć ejakulacji, pomimo odpowiedniej seksualnej stymulacji, erekcji i świadomego pragnienia, aby osiągnąć orgazm. Sytuacja taka powoduje wyraźny dyskomfort lub trudności w relacjach interpersonalnych i wymaga leczenia, które jest zarówno możliwe, jak i skuteczne.

Dyspareunia I zespoły bólowe związane z seksualnością u mężczyzn

Dyspareunia to odczuwanie bólu w związku ze stosunkiem płciowym i w trakcie stosunku płciowego w obrębie narządów płciowych i lub miednicy. Częściej stan taki występuje u kobiet, jednak może się zdarzyć również u mężczyzn, wówczas ból może dotyczyć prącia, jąder, krocza oraz być odczuwalny głęboko w miednicy. Tego typu dolegliwości powinny zawsze skłaniać do wizyty u lekarza, który przeprowadzi diagnostykę i zastosuje odpowiednie leczenie.

Zaburzenia orientacji płciowej

Zaburzenia tożsamości płciowej polegają na potrzebie życia jako osoba płci przeciwnej. Przyczyny tych zaburzeń są wieloczynnikowe, jednak wiadomo, że mają podłoże biologiczne, środowiskowe i psychologiczne. Wiele spośród osób z tego typu zaburzeniami dotykają problemy w zakresie życia seksualnego. Pomoc doświadczonego seksuologa jest często niezbędna, aby je rozwiązać i móc prowadzić w pełni satysfakcjonujące życie intymne.