Czego szukasz?
  • Dermatologia i medycyna estetyczna
  • Siedlce: +48 507 144 206
  • Mińsk Mazowiecki: +48 25 758 26 54, kom. +48 517 546 562

Toksyna botulinowa (Botox)

Czym jest Botox?

Botox jest preparatem toksyny botulinowej, którego niewielkie ilości wstrzyknięte w ściśle określone miejsca likwidują zmarszczki mimiczne wywoływane przez nadmierne kurczenie się mięśni twarzy. Jest to bezpieczny i skuteczny zabieg o szerokim zastosowaniu przeciwzmarszczkowym stosowany z sukcesem zarówno u kobiet jak i u mężczyzn.

Za pomocą Botox’u łatwo i skutecznie można usunąć kurze łapki, pionowe zmarszczki pomiędzy brwiami oraz zmarszczki na czole. Efektem tego jest młodzieńczy i świeży wygląd twarzy na około 6 m-cy. W tym czasie skóra odpoczywa, zmarszczki wygładzają się, a mięsień „oducza” się skurczu – dając naturalny i wypoczęty wygląd. Przy kolejnych kuracjach czas działania, a co za tym idzie odstępy między kolejnymi zabiegami, wydłużają się. Po ustaniu działania preparatu zmarszczki na ogół nie są tak głębokie jak przed kuracją, jednak z biegiem czasu, jeśli nie będziesz kontynuować kuracji, skóra będzie się starzeć zgodnie z jej biologicznym wiekiem.
Zabieg ostrzykiwania Botox’em zalecany jest w chwili powstania zauważalnych zmarszczek – tylko wtedy skutecznie można wygładzić skórę i powstrzymać ich dalsze pogłębianie się. Na wyraźniejsze bruzdy mogą być konieczne większe dawki Botox’u oraz często niezbędny już wypełniacz.

Toksynę botulinową można zastosować również do zmiany wysokości oraz kształtu brwi, podnieść opadnięty koniuszek nosa, unieść kąciki ust, złagodzić efekt „harmonijki” górnej wargi lub skutecznie pozbyć się tzw. „uśmiechu z odsłoniętymi dziąsłami”.
Botox jest również wykorzystywany w leczeniu nadmiernej potliwości – jest on bezpośrednio wstrzykiwany w obszar pach lub w inne wybrane miejsce. Powstrzymuje działanie nerwów, które połączone są z gruczołami potowymi. W efekcie wydzielanie potu zostaje zahamowane na 6-8 miesięcy.

Zapraszamy na zabiegi botoxem do naszych gabinetów w Mińsku Mazowieckim oraz Siedlcach.