Czego szukasz?
  • Dermatologia i medycyna estetyczna
  • Siedlce: +48 507 144 206
  • Mińsk Mazowiecki: +48 25 758 26 54, kom. +48 517 546 562

Trychologia

Utrata włosów to istotny problem dla człowieka. Oddziałuje nie tylko na estetykę, ale także na samopoczucie i pewność siebie. Istnieje wiele przyczyn wypadania włosów, do których należą między innymi takie czynników jak: wiek, jakość pielęgnacji, zaburzenia hormonalne, dieta, choroby skóry, stosowanie leków czy stres. Nie wszystkie problemy da się niezawodnie leczyć, ale w znacznej mierze pomocny jest właśnie trycholog Mińsk Mazowiecki, trycholog Siedlce.

Czym jest trychologia?

Trychologia to dynamicznie rozwijająca się nauka o włosach. Jest dziedziną leżącą na pograniczu nauk medycznych i estetycznych, a do jej skutecznego wykonywania niezbędna jest wiedza z wielu specjalizacji, w tym: dermatologii, endokrynologii, dietetyki, patofizjologii czy psychologii. Trychologia trudni się diagnozowaniem, leczeniem i pielęgnacją włosów. Aby zapewnić pacjentom skuteczne wsparcie, niezwykle ważne jest właściwe ustalenie chorób, zaburzeń i niedoborów towarzyszących wypadaniu włosów. Do najczęściej występujących schorzeń, które można leczyć metodami trychologicznymi zalicza się: m.in. nadmierne wypadanie włosów, łysienie telogenowe, łysienie androgenowe, łysienie plackowate czy łojotokowe zapalenie skóry głowy.

Metody stosowane w leczeniu

Mezoterapia

Mezoterapia to zabieg polegający na ostrzykiwaniu skóry głowy pacjenta odpowiednim preparatem. Może nim być koktajli zawierający witaminy, aminokwasy i mikroelementy, pozwalające regenerować cienkie i suche, a także łamliwe włosy. W bardziej zaawansowanej mezoterapii igłowej wykorzystuje się również preparaty z peptydami biomimetycznymi, bezpośrednio stymulującymi wzrost nowych włosów.

Osocze bogatopłytkowe

Preparaty do wcierania

Leki doustne

Trychoskopia

Trychoskopia jest nowoczesną metodą diagnostyczną wykorzystującą analizę dermatoskopową, która pozwala dokładnie poznać przyczynę łysienia. Badanie stanowi podstawę dalszego leczenia i umożliwia poznanie przyczyn wypadania włosów. Jest to całkowicie nieinwazyjna i bezbolesna metoda, która polega na oglądaniu i analizie stanu skóry i włosów przy użyciu cyfrowej kamery wideo,  połączonej z monitorem komputera.

Trychoskopia oraz zabiegi mezoterapii i osocza bogatopłytkowego są dostępne w naszych gabinetach, zarówno w Siedlcach jak i w Mińsku Mazowieckim. Zapraszamy do kontaktu z nami w celu umówienia wizyty.