Wypełnianie zmarszczek

Z wiekiem zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej oraz jej przemieszczenie ku dołowi sprawia, że twarz traci swoje pierwotne rysy i owal, przez co wygląda zdecydowanie starzej.

Zabiegi z użyciem wypełniaczy polegają na wstrzyknięciu w miejsca wymagające wypełnienia żelu kwasu hialuronowego . Dzięki temu prostemu zabiegowi skóra zostanie wypełniona „od wewnątrz”. Zmarszczki lub niedoskonałości skóry zostaną wygładzone. Najczęściej wybierane zabiegi to wypełnienie bruzd nosowo – wargowych, zmarszczek poniżej kątów ust, tzw. „doliny łez” na policzkach czy cieni pod oczami.
Dzięki zabiegom wolumetrycznym można poprawić utraconą objętość twarzy np. policzków oraz osiągnąć efekt delikatnego liftingu. Dodatkowym efektem procedury jest poprawa napięcia i nadanie gładkości skórze. Możliwe jest również przywrócenie zaburzonego owalu, a nawet dyskretna zmiana proporcji twarzy np. poprzez piękne modelowanie kości policzkowych nadające twarzy tzw. „słowiański” wygląd.
Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w organizmie ludzkim. Z wiekiem następuje jednak jego utrata. Nowoczesne preparaty wypełniające w prosty i bezpieczny sposób nadają twarzy młodszy wygląd. Są to substancje, których działanie jest długotrwałe – jednak efekt nie utrzymuje się na zawsze. W zależności od użytego preparatu osiągnięty efekt utrzymuje się 9-14 miesięcy.

Dodaj komentarz