Czego szukasz?
  • Dermatologia i medycyna estetyczna
  • Siedlce: +48 507 144 206
  • Mińsk Mazowiecki: +48 25 758 26 54, kom. +48 517 546 562

Zabiegi na przebarwienia

Peelingi kwasami medycznymi

Jednym z zabiegów polecanych przy przebarwieniach jest wykonywany w naszym gabinecie w Mińsku Mazowieckim oraz Siedlcach peeling chemiczny.  Kontrolowane złuszczanie naskórka na odpowiednią głębokość, powtarzane w serii do 4-6 zabiegów co 2-4 tyg umożliwia pozbycie się znacznej części płycej położonych przebarwień. Do zabiegów na przebarwienia wykorzystuje się preparaty kwasowe o różnej mocy, ale zawierające zazwyczaj kwasy: migdałowy, kojowy i arbutynę oraz inne wykazujące właściwości nie tylko złuszczające, ale również blokujące syntezę nowego barwnika. Czytaj więcej

Zabiegi laserowe

W usuwaniu ograniczonych, drobnych przebarwień na twarzy i rękach najlepsze rezultaty uzyskujemy uzyskujemy wykorzystując laser Quadrostar Pro Yellow, który posiada zastosowanie zarówno w usuwaniu zmian barwnikowych ( wyłączając znamiona melanocytowe) oraz naczyniowych. Czytaj więcej

Cosmelan

Jest to jeden z najbardziej skutecznych zabiegów rozjaśniających przebarwienia. Jego cena jest wprawdzie stosunkowo wysoka, ale działanie zachwyca swą siłą i szybkością. Kuracja Cosmelanem trwa krócej niż w przypadku serii peelingów, jedynie 1-2 miesiące do osiągnięcia pełnego efektu.

Podczas zabiegu lekarz nakłada na twarz pacjenta leczniczą maskę o musztardowym kolorze, która ma pozostać na jego skórze kilka godzin po wyjściu z gabinetu. Następnie, przez najbliższe 1-2 miesiące, pacjent powinien stosować specjalistyczny krem Cosmelan 2, który otrzymuje w cenie zabiegu. Do około 1 tygodnia po zabiegu skóra pozostaje zaczerwieniona i złuszcza się. Pacjent otrzymuje szczegółową instrukcję dotyczącą postępowania w ciągu najbliższych miesięcy. Jest ona opracowywana indywidualnie, w zależności do rodzaju skóry pacjenta i typu przebarwień.

Efekty kuracji Cosmelanem są szybkie i trwałe. Intensywność zabarwienia plam ulega redukcji aż w 95%. Przebarwienia znikają, a ślady po nich są minimalne. Poza intensywnym działaniem na plamy, Cosmelan wpływa też bardzo korzystnie na kondycję skóry – staje się ona gładka, lśniąca i bardziej napięta.

Zabieg Cosmelan jest zupełnie bezpieczny. Można poddać mu się o każdej porze roku. Ze względu na podrażnienie skóry w pierwszych dniach po zabiegu konieczna może być kilkudniowa przerwa w pracy. Tak jak po każdym zabiegu na przebarwienia obowiązkowe jest przez 1-2 miesiące lub dłużej stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym o mocy SPF 50+.

Mini Cosmelan

Z uwagi na około tygodniowy okres podrażnienia i złuszczania się skóry po pełnym Cosmelanie, często wykonywaną modyfikacją tego zabiegu jest mini Cosmelan. W trakcie zabiegu nałożenie aktywnej maseczki przeciwko przebarwieniom poprzedzone jest zastosowaniem specjalnie dobranej kompozycji kwasów medycznych, których działanie „toruje drogę” dalszym etapom zabiegu, a jednocześnie daje możliwość uniknięcia długiego okresu gorszego wyglądu twarzy. Rekonwalescencja po mini Cosmelanie trwa zazwyczaj ok. 3-4 dni i obejmuje tylko niewielki rumień i krótkotrwałe złuszczanie. Zabieg powinien być powtórzony ok. 3 x w odstępach miesięcznych.