Cooltech

Kriolipoliza to wynalazek amerykańskich lekarzy, którzy dzięki wieloletnim badaniom dowiedli, że podskórne tkanki tłuszczowe są bardziej podatne na działanie zimna niż inne tkanki.

Metoda polega na chłodzeniu tkanek tłuszczowych w celu spowodowania ich rozpadu (tak zwanej lipolizy). Na skutek mrożenia tkanki tłuszczowej lipidy z komórek tłuszczowych krystalizują, są uwalniane i transportowane przez układ limfatyczny. Lipidy w komórkach tłuszczowych krystalizują w wyższej temperaturze niż inne komórki zawierające wodę. Dzięki temu Kriolipoliza niszczy tylko komórki tłuszczowe, a oszczędza inne tkanki, takie jak skóra, mięśnie i nerwy. Wynikiem wykonanego zabiegu jest redukcja tkanki tłuszczowej.

Metoda ta została uznana za jedną z najbardziej skutecznych nieinwazyjnych metod walki z różnymi typami otyłości.

Wykorzystująca tą metodę innowacyjna technologia CoolTech firmy COCCON Medical należy do najskuteczniejszych. Jest przy tym nieinwazyjna i bezbolesna, a więc idealna dla pacjenta, który nie odczuwa dyskomfortu, a efekty zauważa już po pierwszym zabiegu. Przy zachowaniu zdrowego stylu życia utrata masy ciała jest trwała, podobnie jak w przypadku tradycyjnej liposukcji.

Przebieg zabiegu

Specjalny aplikator zostaje przyłożony do obszaru, z którego chcemy pozbyć się tkanki tłuszczowej lub doprowadzić do jego wysmuklenia, następnie urządzenie zasysa tkankę i dokonuje jej ochłodzenia.

Przed rozpoczęciem kriolipolizy wykonywany jest precyzyjny pomiar grubości tkanki tłuszczowej i na tej podstawie ustalone zostają parametry zabiegu.

Aby osiągnąć zamierzony cel rozpadu komórek tłuszczowych stosujemy temperaturę od -1 do -8 st. C. Czas zabiegu waha się od 30 – 70 min.

Na skutek mrożenia doprowadzamy do rozpadu komórek tłuszczowych, które są następnie stopniowo usuwane przez krew i limfę po czym naturalnie wydalane z organizmu. Rezultatem jest redukcja krągłości zauważalna u większości pacjentów po 2 do 4 miesiącach po zakończonej serii zabiegowej.

Zalecenia w okresie przeprowadzania zabiegów

Po wykonanym zabiegu, na danym obszarze występuje zaczerwienienie, może również wystąpić uczucie drętwienia [chwilowe zaburzenie wrażliwości spowodowane działaniem niskiej temperatury]. Stan ten może się utrzymywać do kilku godzin po sesji zabiegowej. W wyjątkowych sytuacjach może pojawić się niewielki krwiak, który w ciągu kilku dni ulegnie resorpcji.

Bezpośrednio po zabiegu pacjent może podjąć swą normalną aktywność z uwzględnieniem ograniczenia intensywnych ćwiczeń fizycznych przez okres od 7 do 10 dni.

Częstotoliwość

Zabieg przeprowadza się w ramach kilku sesji, w zależności od obszaru zabiegowego oraz wielkości depozytów tłuszczowych.

Zalecany odstęp między kolejnymi zabiegami to ok. 2 miesiące na tą samą okolicę i 1 miesiąc przy pracy nad innymi okolicami.


Warning: PHP Startup: failed to open stream: No such file or directory in /autoinstalator/wordpress/wp-content/plugins/wp-fastest-cache/inc/cache.php on line 793

Warning: PHP Startup: Failed opening '/autoinstalator/wordpress/wp-content/plugins/wp-fastest-cache-premium/pro/library/lazy-load.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php72/lib/pear') in /autoinstalator/wordpress/wp-content/plugins/wp-fastest-cache/inc/cache.php on line 793

Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function lazy_load() on null in /autoinstalator/wordpress/wp-content/plugins/wp-fastest-cache/inc/cache.php:796 Stack trace: #0 [internal function]: WpFastestCacheCreateCache->callback('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /autoinstalator/wordpress/wp-includes/functions.php(4552): ob_end_flush() #2 /autoinstalator/wordpress/wp-includes/class-wp-hook.php(288): wp_ob_end_flush_all('') #3 /autoinstalator/wordpress/wp-includes/class-wp-hook.php(312): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /autoinstalator/wordpress/wp-includes/plugin.php(478): WP_Hook->do_action(Array) #5 /autoinstalator/wordpress/wp-includes/load.php(947): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /autoinstalator/wordpress/wp-content/plugins/wp-fastest-cache/inc/cache.php on line 796