Czego szukasz?
 • Dermatologia i medycyna estetyczna
 • Siedlce: +48 507 144 206
 • Mińsk Mazowiecki: +48 25 758 26 54, kom. +48 517 546 562

Venus Legacy

Venus Legacy

Radiofrekfencja Minsk Mazowiecki, Siedlce

Venus Legacy to nowoczesne urządzenie pozwalające w przyjemny sposób pomóc organizmowi w walce z nadmierną tkanką tłuszczową i niechcianym cellulitem, który nie oszczędza nawet osób bardzo szczupłych. Kilkadziesiąt minut relaksu, podczas którego kosmetolog wykonuje przyjemny masaż z użyciem głowicy, skutkuje poprawą ukrwienia, jędrności i gęstości skóry. Może być wykonany również w okolicy twarzy i szyi, gdzie pomoże spłycić zmarszczki i wzmocnić spoistość skóry. Ogromną zaletą jest bezbolesność, nieinwazyjność oraz brak okresu rekonwalescencji. Jest to zdecydowanie zabieg łączący przyjemne z pożytecznym.

Jak to działa?

VenusLegacy to urządzenie wykorzystujące technologię 4D® stanowiącą kombinację radiofrekwencji z impulsowym polem magnetycznym, technologią VariPulseTMoraz technologią podniesienia temperatury tkanki w czasie rzeczywistym (Real Time Thermal Feedback).

Wszystko to brzmi skomplikowanie, jednak postaramy się wyjaśnić, jakie możliwości daje nam wykorzystanie danych technologii.

Radiofrekwencjapodgrzewa głębsze warstwy skóry oraz tkanki podskórne. Ciepło endogenne powstałe w tkance obkurcza istniejące włókna kolagenowe oraz stymuluje fibroblasty do produkcji nowych. Podniesienie temperatury w tkance podskórnej zwiększa metabolizm komórek tłuszczowych, zmniejszając ich objętość.

Impulsowe pole magnetyczne zwiększa namnażanie komórek tkanki łącznej, pobudza formowanie nowych naczyń włosowatych oraz syntezę kolagenu.

Technologia VariPulseTMokreśla głębokość penetracji tkanki dzięki czemu działamy na wybranych poziomach. Podciśnienie wytwarzane przy pomocy głowicy przyspiesza przepływ krwi i limfy w naczyniach włosowatych, dotleniając i odżywiając tkankę oraz redukując obrzęki.

Jaki jest cel zabiegu?

Venus Legacy sprawia, że skóra staje się lepiej ukrwiona, więc poprawione zostaje jej dotlenienie i odżywienie,co w następstwie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego, poprawy procesów metabolicznych oraz wydalania zbędnego tłuszczu.

W wyniku tych procesów komórki skóry są odbudowywane, a stymulacja syntezy kolagenu powoduje wygładzenie powierzchni skóry i zniwelowanie tzw. „skórki pomarańczowej”, czyli cellulitu.

Ponadto zwiększenie produkcjikolagenu wpływa korzystnie na spoistość i napięcie skóry, co pozwala spłycić zmarszczki i bruzdy, powstałe z wiekiem lub pod wpływem intensywnej mimiki.

Wskazaniami do wykonania zabiegu są:

 • nadmiartkanki tłuszczowej
 • cellulit
 • utrata jędrności i elastyczności skóry
 • zwiotczenia i obwisłości skóry
 • zmarszczki i bruzdy

Jakie efekty można osiągnąć?

Najważniejszym efektem radiofrekwencji wykorzystanej w urządzeniu VenusLegacy jest miejscowa redukcja tkanki tłuszczowej oraz poprawa spoistości i ujędrnienia skóry, co skutkuje zmniejszeniem wymiarów partii ciała, która poddawana była zabiegowi, ale również poprawie jej ogólnego wyglądu.

Ponadto dzięki stymulacji syntezy kolagenu skóra „zagęszcza się”, zyskując napięcie i ujędrnienie, co z kolei korzystnie wpływa na spłycenie zmarszczek i polepszenie kondycji cery.

Warto pamiętać, że najlepsze i długotrwałe efekty można osiągnąć, gdy działanie VenusLegacy uzupełnimy o zdrowy tryb życia i regularną aktywność fizyczną.

Informacje na temat zabiegu

 

Opis zabiegu

Zabieg polega na przykładaniu do ciała głowicy urządzenia VenusLegacy i przesuwaniu jej okrężnymi ruchami po skórze. Czynność ta jest zupełnie bezbolesna, wręcz określona jako przyjemna, przypominająca masaż. Odczuwalne jest tylko ciepło i efekt zasysania.

Zabieg trwa od 20 do 60 minut, w zależności od opracowywanego obszaru. Po zabiegu można bez problemu powrócić do swoich codziennych czynności.

            Ile zabiegów należy wykonać?

Podczas pierwszej wizyty ustalany jest plan terapii, bazujący na lokalizacji i stanie skóry pacjenta oraz oczekiwanych rezultatach.

Aby uzyskać satysfakcjonujące efekty liftingu twarzy, szyi i dekoltu zaleca się wykonanie serii 4-6 zabiegów, natomiast w przypadku modelowania sylwetki, redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu zalecamy wykonanie 8-10 zabiegów.

Odstęp między kolejnymi zabiegami powinien wynosić około 10-21dni.

Pierwsze efekty widoczne są po wykonaniu 2-3 zabiegów. Natomiast na ostateczny rezultat należy poczekać 3-6 miesięcy, jest to bowiem czas, jakiego potrzebuje nasza skóra do przebudowy.

Zalecenia przed

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań. Należy jednak zapoznać się z wszelkimi przeciwwskazaniami do wykonania terapii, które są podane niżej.

Zalecenia po

Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji, bezpośrednio po zabiegu pacjent może podjąć swoją codzienną aktywność.

Po wykonanym zabiegu, na danym obszarze występuje zaczerwienienie. Stan ten może utrzymywać się do kilku godzin po sesji zabiegowej.

Przeciwskazania

Nie można wykonać zabiegu w następujących sytuacjach:

 • stan zapalny i/lub infekcja
 • ciąża i karmienie piersią
 • choroba nowotworowa
 • choroby autoimmunologiczne wpływające na stan skóry
 • metalowe implanty w miejscu zabiegowym (z wyłączeniem implantów zębowych)
 • wszczepiony stymulator serca
 • zakrzepowe zapalenie żył, zakrzepica
 • choroby nerek, wątroby
 • nieleczona nadczynność i niedoczynność tarczycy
 • implanty silikonowe
 • zabiegi złuszczające (peelingi, mikrodermabrazja itp.) w miejscu wykonywania zabiegu