Czego szukasz?
  • Dermatologia i medycyna estetyczna
  • Siedlce: +48 507 144 206
  • Mińsk Mazowiecki: +48 25 758 26 54, kom. +48 517 546 562

Dr n. med Robert Kulhawik

Dr n. med Robert Kulhawik

Specjalista Ginekolog z wieloletnim stażem.

Dr n. med. Robert Kulhawik ukończył Uniwersytet Medyczny w Łodzi uzyskując dyplom oraz tytuł lekarza medycyny, a następnie specjalisty w zakresie ginekologii i położnictwa. Kolejną uzyskaną specjalizacją dr Kulhawika jest seksuologia. W 2020r Śląski Uniwersytet Medyczny na podstawie przedstawionej rozprawy doktorskiej pt. „Seksualność par w kolejnych trymestrach ciąży” przyznał dr Kulhawikowi tytuł doktora nauk medycznych. Pasja i systematyczność w pracy sprawiają, że podnosi on swoje kwalifikacje, stale poszerzając zakres wiedzy medycznej. Od wielu lat prowadzi pacjentki z problemami ginekologicznymi, ciąże, z sukcesami prowadzi terapię seksuologiczną zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Posiada szerokie umiejętności praktyczne w zakresie ginekologii estetycznej i zabiegowej potwierdzone licznymi certyfikatami. Jest autorem i współautorem artykułów naukowych, publikowanych w uznanych czasopismach m.in. „Ginekologia Polska”, miesięcznik Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, „Seksuologia Polska”- kwartalnika Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej. Jest wykładowcą na ogólnopolskich Kongresach Medycznych.

Zawodowe zainteresowania dr Kulhawika oscylują wokół ginekologii, seksuologii i ginekologii estetycznej. Na co dzień leczy on pacjentki z problemami ginekologicznymi, ginekologiczno-hormonalnymi, zajmuje się doborem odpowiedniej metody antykoncepcji dla kobiet, przeprowadza badania USG ginekologiczne i położnicze, leczy nietrzymanie moczu (również laserowo), a także wykonuje indywidualnie dobrane zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej. Usuwa zmiany skórne typu włókniaki, kłykciny kończyste oraz prosaki, wykorzystując przy tym laser. Przeprowadza zabiegi z zakresu chirurgii ginekologicznej, w tym leczenie nadżerki szyjki macicy oraz polipów macicy, a także operacyjne leczenie wypadania pochwy bądź macicy. W zakres świadczonych przez niego usług
wchodzą również zabiegi ginekologii plastycznej. Wśród wykonywanych przez niego procedur można wymienić plastykę warg sromowych (większych i mniejszych), hymenoplastykę i hymenotomię, a także powiększanie punktu G oraz zabiegi w obrębie pochwy (plastyka, rewitalizacja, laserowe zwężanie). Z dużymi sukcesami prowadzi terapię seksuologiczną kobiet i mężczyzn. W zakresie seksuologii posiada uprawnienia biegłego sądowego.