Czego szukasz?
  • Dermatologia i medycyna estetyczna
  • Siedlce: +48 507 144 206
  • Mińsk Mazowiecki: +48 25 758 26 54, kom. +48 517 546 562

Niełatwa sztuka odchudzania

Niełatwa sztuka odchudzania

Parafrazując jeden z cytatów znanego amerykańskiego pisarza „Odchudzanie? To łatwe. Robiłam/robiłem to tysiące razy”. Każdy kto choć raz podejmował próbę zrzucenia zbędnych kilogramów, wie, że odchudzanie nie jest prostym zadaniem. Wymaga cierpliwości, wytrwałości oraz samokontroli. Utrata wagi to jedynie początek trudnej drogi. Utrzymanie odpowiedniej masy ciała jest prawdziwym sukcesem. Osiągniecie wymarzonej sylwetki to jednak nie wszystko! Cellulit? Nadmiar tkanki tłuszczowej w niektórych okolicach ciała? Brzmi znajomo? Próbowaliście rożnych metod, które nie przyniosły oczekiwanych rezultatów? Z pomocą przychodzimy my! W gabinecie NEODERM oferujemy szereg bezpiecznych, nowoczesnych i skutecznych zabiegów z pogranicza dermatologii, chirurgii, medycyny estetycznej oraz dietetyki. Jakie zabiegi są stosowane w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej oraz cellulitem? Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Wasze wątpliwości. Zapraszamy do lektury!

Nieodpowiednia dieta, w tym m.in. spożycie energii przekraczające wydatki energetyczne organizmu, nadmiar cukru i tłuszczów, brak lub niewystarczający poziom aktywności fizycznej oraz uwarunkowania genetyczne! Oto główni sprawcy jednego z najpoważniejszych problemów zdrowia publicznego XXI w., czyli nadwagi i otyłości. Nadwaga i otyłość to nie jedynie problem kosmetyczny. Nadwaga i otyłość są czynnikami ryzyka rozwoju wielu chorób, w tym m.in. chorób układu sercowo-naczyniowego, cukrzycy typu 2 oraz nowotworów. Brzuch, uda, biodra, pośladki… Są to okolice ciała, w których najczęściej gromadzi się nadmiar tkanki tłuszczowej. Są to również miejsca, w których pojawia się cellulit, czyli nierównomiernie rozmieszczona tkanka tłuszczowa. Problem częściej występuje u kobiet ze względu na fizjologicznie uwarunkowaną wyższą zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie. Jakie zabiegi są polecane w walce z ww. niedoskonałościami? 

Kriopoliza

Czym jest kriolipoliza? Kriolipoliza (ang. coolsculpting) jest jednym z nowoczesnych, nieinwazyjnych, bezpiecznych i skutecznych zabiegów medycyny estetycznej, który stanowi alternatywę dla chirurgicznych metod redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej. Kriolipoliza polega na poddawaniu tkanki tłuszczowej działaniu niskich temperatur za pomocą specjalnych głowic terapeutycznych. Głowicę przykłada się do skóry. Następnie tkanka jest zasysana i schładzana. Schłodzenie komórek tłuszczowych prowadzi do ich kontrolowanego rozpadu bez uszkodzenia innych okolicznych tkanek. W badaniach wykazano, że komórki tłuszczowe wykazują wyższą wrażliwość na działanie niskich temperatur w porównaniu do innych komórek. W tkance tłuszczowej pod wpływem niskich temperatur pojawia się stan zapalny, który ustępuje po ok. 30 dniach od zabiegu. W tym czasie następuje degradacja komórek tłuszczowych oraz resorpcja tkanki tłuszczowej. Efekty są zazwyczaj widoczne po 2-4 miesiącach od zabiegu. Skuteczność zabiegu jest oceniana bardzo wysoko. Kriolipoliza w sposób bezinwazyjny usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej na trwałe. Uzyskane proporcje ciała zostaną zachowane na stałe. Nawet w przypadku ponownego przybrania na wadze! Dlaczego? Komórki tłuszczowe rozmnażają się do ok. 3 roku życia. Po tym czasie komórki tłuszczowe mogą jedynie zmieniać swoją objętość. Schłodzenie komórek tłuszczowych prowadzi do trwałego zmniejszenia ich objętości lub zaniku. Po kriolipolizie tkanka tłuszczowa nie odrasta.  Ile trwa zabieg? Czas zabiegu jest uzależniony od liczby zastosowanych głowic terapeutycznych. Czas jednej aplikacji głowicy wynosi ok. 60 minut. W jaki sposób należy się przygotować do zabiegu? Kriolipoliza jest zabiegiem nieinwazyjnym nie wymagającym od pacjenta wcześniejszego przygotowania. Zabieg wykonuje się w warunkach ambulatoryjnych i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Czy zabiegowi towarzyszą działania niepożądane? Kriolipoliza jest zabiegiem bezpiecznym. Po zabiegu mogą wystąpić: niewielki rumień na skórze w miejscu aplikacji głowicy, zaburzenia czucia oraz dolegliwości bólowe. Działania niepożądane mają charakter przemijający. Czy występują przeciwskazania do stosowania kriolipolizy? Tak. Kriolipoliza jest przeciwskazana m.in. u pacjentów z urazami skóry, infekcjami skórnymi, stanami zapalnymi, chorobą nowotworową, chorobami układu krążenia oraz kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią. 

Karboksyterapia

Czym jest karboksyterapia? Karboksyterapia jest kolejnym z serii nowoczesnych, nieinwazyjnych, bezpiecznych i skutecznych zabiegów medycyny estetycznej. Karboksyterapia polega na poddawaniu tkanki tłuszczowej działaniu niewielkich dawek dwutlenku węgla (CO2). Dwutlenek węgla jest podawany podskórnie lub śródskórnie. Dwutlenek węgla jest precyzyjnie wstrzykiwany w głąb skóry na określoną głębokość. Podczas zabiegu są rozbijane komórki tłuszczowe. Ponadto, zabieg wspomaga procesy regeneracyjne skóry oraz usprawnia przepływ krwi. Efekty są zazwyczaj widoczne po 6-12 tygodniach od zabiegu. Skuteczność zabiegu jest oceniana wysoko. Zaleca się powtarzanie zabiegu w celu podtrzymania efektów. Ile trwa zabieg? Czas zabiegu jest uzależniony od ilości podawanego dwutlenku węgla. W jaki sposób należy się przygotować do zabiegu? Karboksyterapia jest zabiegiem nieinwazyjnym nie wymagającym od pacjenta wcześniejszego przygotowania. Zabieg wykonuje się w warunkach ambulatoryjnych i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Czy zabiegowi towarzyszą działania niepożądane? Karboksyterapia jest zabiegiem bezpiecznym. Po zabiegu mogą wystąpić: uczucie dyskomfortu, zaczerwienienie w miejscu aplikacji oraz dolegliwości bólowe. Działania niepożądane mają charakter przemijający. Czy występują przeciwskazania do stosowania zabiegu? Tak. Karboksyterapia jest przeciwskazana m.in. u pacjentów z infekcjami skórnymi, stanami zapalnymi, chorobą nowotworową, kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią. 

Z nadmiarem tkanki tłuszczowej oraz cellulitem możemy również walczyć za pomocą endermologii oraz liposukcji. Zabiegi nie są dostępne w naszej ofercie (jeszcze!). Niemniej chcielibyśmy przybliżyć Wam na czym polegają. Endermologia jest nieinwazyjnym, zabiegiem medycyny estetycznej polegającym na przeprowadzeniu masażu wyszczuplającego za pomocą specjalistycznej głowicy masującej. Pacjent podczas zabiegu ma na sobie specjalny kostium, który usprawnia proces przesuwania głowicy po  powierzchni ciała. Podczas zabiegu są rozbijane komórki tłuszczowe. Ponadto, zabieg wspomaga procesy regeneracyjne skóry oraz usprawnia przepływ krwi. Efekty są widoczne po wykonaniu serii zabiegów. Endermologia nie przynosi jednak trwałych efektów.  Liposukcja z kolei należy do inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Liposukcja polega na rozbiciu i odessaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej za pomocą kaniul wprowadzanych w głąb tkanek poprzez małe nacięcia na skórze.  Efekty są widoczne od razu po zabiegu. Skuteczność zabiegu jest oceniana bardzo wysoko. Liposukcja może być stosowana w połączeniu m.in. z  plastyką brzucha i liftingiem. Zabieg przynosi trwałe efekty. 

Metody redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz cellulitu są dobierane indywidualnie do pacjenta. Indywidualne podejście to klucz do sukcesu! Obok nowoczesnych, bezpiecznych i skutecznych zabiegów oferujemy również konsultacje z profesjonalnym dietetykiem, ekspertem w dziedzinie żywienia i technologii żywności. 

Dieta

Dieta jest podstawą odchudzania! Odpowiednio zbilansowana, urozmaicona dieta nie tylko umożliwi redukcję masy ciała, uzyskanie pożądanych proporcji ciała, ale i również zapewni właściwy stan odżywienia organizmu. Warto podkreślić, że tymczasowa zmiana nawyków żywieniowych nie przyniesie trwałych efektów. Zmiany w żywieniu należy wdrożyć na stałe. Jedynie takie podejście zapewni nam podtrzymanie uzyskanych efektów. W tym względzie jest nieodzowna pomoc dietetyka, który pomoże nam nie tylko zrzucić zbędne kilogramy, ale przede wszystkim zachować prawidłowe  proporcje ciała. Niejednokrotnie osoby odchudzające się borykają się z problemem, że całość ciała nie szczupleje równomiernie. Pomimo spadku masy ciała nadal mogą występować okolice, które nie chudną. Dlaczego? Miejsca, w których obserwujemy nadmierne nagromadzenie tkanki tłuszczowej, np. dolne partie brzucha nie chudną ze względu na słabsze ukrwienie i stają się bardziej uwydatnione. Dietetyk doradzi nam w jaki sposób zredukować tkankę tłuszczową również w tych kłopotliwych okolicach. Dietetyk podpowie nam jak powinniśmy się odżywiać, aby podtrzymać uzyskane efekty. Dietetyk pomoże nam również w zidentyfikowaniu czynników, które sprawiają, że przybieramy na wadze. Należy podkreślić, że dieta nie musi wiązać się wyłącznie z wyrzeczeniami. Dietetyk dobierze program żywieniowy, który zapewni nie tylko zdrowe i skuteczne, ale i również przyjemne odchudzanie. Wprowadzenie nowych zasad żywienia należy połączyć z aktywnością fizyczną, aby uzyskać optymalne efekty odchudzania. Odpowiednia dieta w połączeniu z aktywnością fizyczną mogą być skuteczną bronią w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej oraz cellulitem. Wszystko jest uzależnione od naszego podejścia i współpracy z dietetykiem.

Przygotujemy dla Was program żywieniowy, który z łatwością i przyjemnością wdrożycie do swojego życia. Oferujemy odchudzanie bez głodzenia! Każdy program żywieniowy jest ustalany indywidualnie wspólnie z pacjentem.

Czy pojawiły się wątpliwości lub pytania? Czy cellulit lub nadmiar tkanki tłuszczowej spędzają Wam sen z powiek? Czy chcielibyście wysmuklić swoją sylwetkę? Czy chcielibyście poprawić kondycję Waszej skóry? Spotkajmy się! Zapraszamy na konsultację do gabinetu NEODERM! Naszym celem jest Twoje zdrowie i piękno!