Czego szukasz?
  • Dermatologia i medycyna estetyczna
  • Siedlce: +48 507 144 206
  • Mińsk Mazowiecki: +48 25 758 26 54, kom. +48 517 546 562

Ultradźwięki skuteczną bronią w walce z niedoskonałościami skóry

Ultradźwięki skuteczną bronią w walce z niedoskonałościami skóry

„Wstydem jest zestarzeć się przed czasem z powodu lenistwa i nieuwagi. Ludzkim jest poznać siebie w swojej piękności i sile, którą to ciało może osiągnąć. Ale ani siła, ani piękno nigdy nie przychodzą same, tylko związek woli i ciała może je stworzyć”

Powyższe słowa przypisuje się Sokratesowi, greckiemu filozofowi starożytnemu. Czy zgadzacie się z nimi? W dzisiejszych czasach nie musimy polegać jedynie na silnej woli. Z pomocą przychodzi nam medycyna estetyczna. Medycyna estetyczna cieszy się coraz większą popularnością w Polsce, nie tylko wśród kobiet, ale i również mężczyzn. Zabiegi medycyny estetycznej zapewniają nie tylko poprawę wyglądu pacjenta, ale przede wszystkim przywracają pewność siebie. Wyróżnia się szereg różnych zabiegów medycyny estetycznej, w tym m.in. zabieg HIFU. Brzmi tajemniczo? Czym jest zabieg HIFU? W jakim celu stosuje się ten zabieg? W jaki sposób należy się przygotować do zabiegu? Czy zabieg HIFU wiąże się z działaniami niepożądanymi? Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Wasze wątpliwości. Zapraszamy do lektury!

Czym jest zabieg HIFU?

Zabieg HIFU (ang. high intensity focused ultarsound) jest jednym z nowoczesnych, nieinwazyjnych i skutecznych zabiegów medycyny estetycznej stanowiącym alternatywę dla operacyjnych metod opóźniających proces starzenia się. Zabieg HIFU wykorzystuje działanie bezpiecznej dla organizmu skupionej wiązki fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu podawanej za pomocą specjalnego aplikatora. Ultradźwięki poprzez skórę oddziałują na tkanki o ustalonej wcześniej głębokości doprowadzając do ich podgrzania i stymulowania tkanek do regeneracji.

W jaki sposób?

Fale ultradźwiękowe wywołują w tkankach szereg procesów fizjologicznych, w tym m.in. skrócenie włókien kolagenowych, produkcję nowego kolagenu oraz elastyny, które zapobiegają procesom starzenia się skóry. Efekty są widoczne po zabiegu i utrzymują się nawet do 2 lat. Skuteczność jest uzależniona m.in. od stanu skóry pacjenta. Zabieg można wykonywać w odstępach 1-3 miesięcy.

Ile trwa zabieg HIFU?

Zabieg trwa od 20 do 90 minut. Czas trwania zabiegu jest uzależniony m.in. od powierzchni skóry poddawanej zabiegowi oraz wytrzymałości pacjenta.

Jakie są wskazania do stosowania zabiegu HIFU? Zabieg HIFU stosuje się nie tylko w medycynie estetycznej w celu odmłodzenia skóry czy redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej, ale i również m.in. w leczeniu dolegliwości bólowych oraz choroby nowotworowej.

W jaki sposób należy się przygotować do zabiegu HIFU?

Zabieg HIFU jest metodą nieinwazyjną nie wymagającą od pacjenta wcześniejszego przygotowania. Zabieg jest wykonywany w warunkach ambulatoryjnych. Pacjent po zabiegu nie wymaga okresu rekonwalescencji i następnego dnia może wrócić do swoich codziennych obowiązków i aktywności. Przed zabiegiem na skórę podaje się specjalny żel. Następnie przykłada się aplikator, którego głowicę przesuwa się po powierzchni skóry. W przypadku odczuwania bólu istnieje możliwość zastosowania środków znieczulających.

Czy zabiegowi HIFU towarzyszą działania niepożądane?

Zabieg HIFU jest zabiegiem bezpiecznym. Po zabiegu może wystąpić podrażnienie skóry w postaci lekkiego zaczerwienia skóry w miejscu poddawanym działaniu wiązki ultradźwięków, które może utrzymywać się do kilku godzin. Ponadto, pacjenci mogą odczuwać ból.

Czy występują przeciwskazania do stosowania zabiegu HIFU?

Tak. Zabieg HIFU jest przeciwskazany u pacjentów z chorobą nowotworową, chorobami układu krążenia, zaburzeniami krzepliwości krwi, zmianami skórnymi występującymi w miejscu poddawanemu zabiegowi, jak i również u pacjentów z wszczepionymi implantami elektronicznymi oraz kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią.

Czy pojawiły się wątpliwości lub pytania?

Czy chcielibyście poprawić wygląd swojej skóry? Czy obawiacie się chirurgicznych metod odmłodzenia skóry? Zabieg HIFU może być dla Was idealnym rozwiązaniem! Spotkajmy się! Zapraszamy na konsultację! Naszym celem jest Twoje zdrowie i piękno!