Macroline

Macrolane to specjalny żel stworzony na bazie kwasu hialuronowego, który wykorzystywany jest w zabiegach odmładzających skórę dłoni. To naturalny związek chemiczny obecny w naszym organizmie, dlatego jest tak dobrze akceptowany i przyjmowany bez ryzyka wystąpienia komplikacji. Stanowi bezpieczną alternatywę dla chirurgicznych zabiegów przywracania skórze objętości przy niewielkiej inwazyjności i minimalnym czasie rekonwalescencji.


Zabieg polega na wstrzyknięciu w obszar wymagający rekonstrukcji i wypełnienia określonej dawki preparatu. Następnie lekarz metodą manualną (masaż) odpowiednio rozmieszcza żel pod skórą. Niewielkie nacięcie po specjalnej igle szybko staje się niewidzialne przybierając naturalny kolor skóry.
Macrolane zastosowany w zabiegu na dłonie wypełnia ubytki tkanki podskórnej i tłuszczowej oraz koryguje i modeluje kształt jej wierzchniej części. Jest wykorzystywany w likwidowaniu głębokich zmarszczek, bruzd i linii poprzecznych. W efekcie dłonie zostają wyraźnie odmłodzone, skóra staje się jędrniejsza, napięta i grubsza (zmniejsza się widoczność naczyń krwionośnych).
Rezultaty utrzymują się od 18 do 24 miesięcy. Biodegradacja preparatu następuje naturalnie i stopniowo nie powodując wyraźnych zmian czy radykalnych zmniejszeń. Program zaproponowany przez lekarza uwzględnia zabieg korygująco – podtrzymujący wykonywany zwykle co dwa lata.

Dodaj komentarz