Laser fraxel

Odmładzanie i wygładzanie blizn (laser frakcyjny)

Lasery frakcyjne używane są do odmładzania skóry, usuwania przebarwień, przywracania gęstości skórze, usuwania powierzchniowych zmarszczek oraz wygładzania blizn, blizn potrądzikowych i rozstępów.

Jak to działa?

Podczas zabiegu laser wykonuje w skórze objętej leczeniem tysiące malutkich, lecz głębokich otworków w kształcie stożka. Otworki te nazywane są strefami mikrotermalnymi. W strefy te kierowane jest światło lasera, które głęboko i precyzyjnie penetruje zarówno komórki tkanki podskórnej jak i skóry właściwiej. Istotne jest to, że skóra pomiędzy strefami pozostaje praktycznie nienaruszona, co umożliwia jej szybką regenerację.

W każdym z cyklu zabiegów przetwarza się ok. 20-25% powierzchni leczonej skóry.

Tak wybiórcze traktowanie skóry pozwala poddać ją intensywniejszej niż dotychczas przemianie oraz sprawia, że tkanka regeneruje się znacznie szybciej niż w działaniu na całą powierzchnię. Dzięki temu można objąć leczeniem nawet tak delikatne powierzchnie jak szyja, dłonie, czy powieki.
Terapia z użyciem laserów frakcyjnych obejmuje zwykle 2-6 zabiegów, które wykonuje się w odstępach 3-6 tygodni.

Część pacjentów może wrócić do normalnej aktywności już w dniu zabiegu, część wymaga jednak dłuższego okresu czasu do przywrócenia skórze “normalnego” wyglądu. Warto zatem zaplanować zabieg w dogodnym dla siebie terminie.